فروش پایان نامه مخاصمات مسلحانه

به بردگی گرفتن کودکان توسط یک زمین دار در ازای بدهی والدین یک نوع خاص کار اجباری است که می تواند کودکان را از خانواده های فقیر برای کار در زمین های کشاورزی بدون دستمزد به کار گیرد. اگر والدین بدهی های سنگین داشته باشند، چاره ای جز قرار دادن کودکان در اختیار زمین داران برای کار در زمین های کشاورزی یا کار های خانگی نخواهند داشت. این وضعیت در نهایت کودکان را در اختیار صاحب ملک قرار می دهد، جاییکه باعث می شود کودکان از تحصیل محروم شده و متحمل سختی و مشقت اقتصادی شوند.
طبق گزارش کمیته کارشناسان سازمان بین المللی کار، در منظقه جنوب آسیا میلیون ها کودک ناچارند به خاطر بازپرداخت بدهی خانواده خود تن به کار های سخت و دشوار دهند. اغلب قضیه از این قرار است که خانواده ای مجبور می شود مبلغی وام دریافت کند و در مقابل بازپرداخت آن کار کند، در واقع آنها به هیچ عنوان نمی توانند بدهی خود را به موقع بپردازند بنابراین نه تنها از مبلغ وام کم نمی شود بلکه وام دهندگان بی انصاف با افزایش نرخ بهره و حیله و نیرنگ میزان بدهی را همچنان بالا می برند و همه اعضای خانواده از جمله کودکان به صورت برده در می آیند.
در ذیل به نمونه هایی از کار کودکان در بخش کشاورزی در کشورهای مختلف اشاره می گردد:
در مصر، بسیاری از کودکان معمولا برای برداشت گل یاس استخدام می شوند. بین ماه جولای و اکتبر، زمین داران کودکان را از دهکده های اطراف رود نیل برای جمع آوری گل ها در نیمه شب، استخدام می کنند. زمین داران ترجیح می دهند کودکان کم سن و سال را به کار گیرند به این خاطر که دستان کوچک آنها بهتر قادر به چیدن گل ها می باشد. کودکان با پای برهنه در گل و لای کار می کنند و با توجه به کمبود نور در شب باید از حس لامسه خود برای چیدن گل ها استفاده کنند. کودکان بدون وقفه تا طلوع خورشید 9 ساعت کار می کنند. چنانچه این کودکان به هر دلیلی از کار باز ایستند، ممکن است توسط زمین دار تنبیه شوند. در زیمباوه، زمین داران چای تعداد زیادی از کودکان 10 تا 12 ساله را استخدام می کنند. آنها معمولا بر طبق میزان چای برداشت کرده دستمزد می گیرند. این کودکان کارگر کار خود را از 5.30 صبح آغاز می کنند و 5 تا 8 کیلومتر را تا رسیدن به زمین های چای پیاده روی می کنند. پس از پایان روز آنها بسته های سنگین حاوی برگ های چای را به انبار اصلی حمل می کنند.
در برزیل، 15 درصد از 70000 کودکان میوه چین زیر 14 سال می باشند. برخی از کارفرمایان کودکان را استخدام می کنند به این خاطر که آنها سبک وزن هستند و بهتر قادر به بالا رفتن از درخت ها می باشند. آنها برای 14 ساعت کار در روز 3 دلار دریافت می کنند.
در کشورهای توسعه یافته، کار کودک به چشم می خورد اگرچه در مقیاسی کمتر. برای مثال، گروه های مرتبط با کار کودک برآورد کرده اند که بیش از 300000 کودک به طور غیر قانونی در آمریکا کار می کنند، بیش از نیمی از آنها در زمین های کشاورزی تجاری مشغول به کار می باشند. بند دوم: کار کودکان در خیابان ها
کار کودک تقریبا در تمام شهر های بزرگ در کشور های در حال توسعه و همچنین در بسیاری از کشورهای صنعتی رخ می دهد. یک عامل اصلی در دسترس بودن کودکانی است که به علت تورم جمعیت های شهری و به علت مهاجرت مردم از روستا ها به شهرها نیاز به کار کردن دارند. نتیجه فقر شایع در شهرها است. بسیاری از این کودکان کارگر در نواحی فقیر نشین ناسالم زندگی و کار می کنند. از هر 10 کودک شاغل در خیابان ها، 1 کودک زندگی در خیابان را برای خود بر می گزیند. برخی از این کودکان بیشتر مستعد شرکت در فعالیت های غیر قانونی نظیر کیف زنی می باشند. کودکانی که در خیابان ها مشغول به کار می باشند اغلب دست فروش کالاهای کوچک هستند. برخی دیگر خدماتی از جمله واکس زنی را انجام می دهند. برخی دیگر از کودکان در فروشگاه ها به عنوان باربر فعالیت می کنند. بسیاری از این کودکان در خانه با خانواده های خود زندگی می کنند اما برخی دیگر در خیابان ها بدون هیچ خانه و خانواده ای زندگی می کنند. چنانچه این کودکان تنها باشند می توانند درآمد شان را برای خود نگاه دارند، اما اگر با خانواده زندگی کنند این درآمد صرف مخارج خانواده می گردد.
در کشورهای اروپایی، کار بدون دستمزد کودکان در خانواده و انواع دیگری از کارهای دستمزد بگیر در جامعه به چشم می خورند. درحالیکه تمام کشورهای اروپایی دارای قوانینی برای تضمین آموزش پایه و حمایت از کودک در برابر بهره کشی می باشند، در عمل بهره کشی غیر قابل قبول از کودکان در بیشتر این کشورها رخ می دهند. برای مثال، در بلغارستان، گزارش هایی در خصوص کودکانی که در خیابان های شهر های بزرگ کار می کنند توسط سازمان های حقوق بشر و کمیته حقوق کودک سازمان ملل متحد ارائه شده اند. کودکان خیابانی بلغاری در فعالیت هایی نظیر گدایی، جمع آوری ضایعات و زباله ها، فاحشه گری و دزدی مشغول می باشند. این مثال نشان می دهد که کودکان کارگر در خیابان ها و مشاغل دیگر نسبت به سوء رفتار و جرم آسیب پذیر می باشند به این خاطر که در بخش غیر قانونی و کنترل نشده مشغول می باشند. همچنین، در رومانی، در حدود 6 درصد کودکان بیش از 6 ساعت در روز در خیابان ها مشغول به کار می باشند. بند سوم: کار کودکان در بخش های صنعتی
تقریبا 7 درصد کودکان کار گر- حدود 14 میلیون از 215 میلیون کودک کارگر در بخش صنعتی مشغول به کار می باشند.
در کشور های در حال توسعه، میلیون ها کودک در شرکت های صنعتی کار می کنند که فعالیت هایی نظیر تولید پوشاک، اسباب بازی، کبریت و غیره را انجام می دهند. این واحد های تولید می توانند بسیار بزرگ باشند، اما بیشتر آنها کوچک هستند و نیاز به کار فشرده دارند. برخی از انواع کارهای صنعتی که می تواند کودکان را در معرض مواد شیمیایی خطرناک قرار دارد، کار در صنعت دباغی و یا کارهایی مثل قالی بافی می باشد که کودکان را ساعات طولانی پای دار قالی می نشاند و ممکن است بر رشد موثر ماهیچه و استخوان های آنها تاثیر منفی گذارد. صنعت قالیبافی یکی از صنایعی است که اطفال بویژه دختران زیر 12 سال به صورتی گسترده در این صنعت به کار گرفته می شوند. کارگاه های قالیبافی خصوصی اطفال خردسال در بدترین شرایط بهداشتی و ایمنی محیط کار در هفته بیش از 72 ساعت در ازاء دریافت دستمزدهایی ناچیز کار می کنند. این کودکان بعد از مدتی اشتغال به کار قالیبافی اغلب به بیماری هایی نظیر سلّ، چشم درد و تراخم مبتلا می شوند.
در بسیاری از عملیات های تولید، کودکان در محیط های بسته با تهویه ضعیف کار می کنند و دائما هوا و گرد و غبار آلوده را تنفس می کنند؛ آنها از مواد شیمیایی قوی و خطرناک یا محلول های صنعتی استفاده می کنند یا اینکه نزدیک به آتش بدون هیچ گونه محافظی برای پوست و چشم کار می کنند. حوادث صنعتی که برای کودکان کارگر رخ می دهند بسیار معمول هستند اما هیچ آمار دقیقی در این رابطه وجود ندارد. و چنانچه کودک بر اثر این حوادث جان خود را از دست دهد به خانواده وی هیچ غرامتی پرداخت نخواهد شد.
در کارخانه های شیشه سازی فیروز آباد هند، به نقل از آماری های وزارت کار هند، 13 درصد از 70000 کارگری که در این کارخانه مشغول به کار هستند، کودکان 8 تا 12 ساله و 13 تا 16 ساله می باشند. دامنه دمایی تنورهای این کارخانه بین 1400 تا 1800 درجه سانتی گراد می باشد. این کودکان خردسال زیورآلات را با استفاده از سینی های عریض در این تنور ها قرار می دهند. آنها قالب های سوزان شیشه های ذوب شده را برروی میله های آهنی بدون دسته حمل می کنند. این کودکان دائما نزدیک شیشه های شکسته، مواد گداخته، دوده و خاکه زغال سنگ کار می کنند. بسیاری از این کودکان شب ها تا دیر وقت کار می کنند تا تمام شب تنورها را روشن نگهداشته و از هزینه خاموش و روشن کردن مجدد آنها اجتناب کنند.
کار کودک در ساختمان سازی در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین معمول است. در بسیاری از موارد، کارگر و خانواده اش در ساختمانی که در حال ساخت است زندگی می کنند تا وقتیکه کار کامل شود، با این شرایط کودکان نزدیک والدین خود حضور دارند. کودکان در مقایسه با بزرگسالان، در کارهای سبک مشغول می باشند به این خاطر که کار برروی ساختمان نیاز به مهارت و قدرت بدنی بالا دارد. کودکان کارگر عمدتا در صنایع مرتبط با ساختمان سازی نظیر آجر سازی شرکت می کنند. بند چهارم: کار کودکان در معادن
کار کودکان در معادن به علت میزان و شدت خطر مرگ، آسیب دیدگی و بیماری بدترین فرم کار کودک در نظر گرفته می شود.
در بسیاری از کشورها، اطفالی دیده می شوند که در معادن مختلف کار می کنند. کودکان کارگر در معادن کوچک ممکن است در برخی از مناطق آفریقا، آمریکای لاتین و اروپای مرکزی یافت شوند. حداقل سن برای کار در معادن در بیشتر کشورها بین 14 تا 18 سال می باشد. هرچند، در برخی از کشورها مجوز به کار گیری کودکان در معادن در سن 7 سالگی داده می شود.
کودکان همچنین در معادن سنگ زیر زمینی مشغول به کار می باشند و در برخی از فعالیت ها به والدین خود کمک می کنند. در بیشتر موارد، درآمد کارگران معدن برای حمایت از خانواده کافی نمی باشند، بنابراین کودکان هم مجبور می شوند در کنار والدین خود مشغول به کار شوند. در معادن کوچک، هیچ محدودیتی در رابطه با ساعات کار روزانه یا امنیت شغلی و سلامتی وجود ندارد. در بسیاری از موارد، کمک های اولیه نزدیک محل کار در دسترس نمی باشند و کارگران هیچ دسترسی به تسهیلات بهداشت همگانی ندارند. تحت این شرایط، کودکان 12 ساعت در روز با تنها 30 تا 60 دقیقه استراحت و بدون هیچ گونه نظارتی بر تجهیزاتی که به کار برده می شوند، کار می کنند. آنها همچنین در معرض رطوبت بسیار زیاد، دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین قرار می گیرند، بعضی اوقات اگر درون معدن مشغول به کار شوند، مجبور هستند شرایط بد کار نظیر خم شدن، زانو زدن یا دراز کشیدن را بپذیرند.
در معادن زغال سنگ کلمبیا، کودکان کارگر را می توان در تونل های بدون پایه در عمق 280 متری زیر زمین مشاهده کرد، در این تونل ها تهویه ای وجود ندارد و روشنایی آنها به وسیله شمع هایی که در قوطی های خالی کنسرو قرار گرفته و در شکاف دیوار ها جا داده شده اند تامین می گردد، این کودکان به مدرسه نمی روند و زندگی را همانگونه که در معادن آغاز کرده اند در همان جا نیز به پایان می رسانند.
مطالعه انجام شده در تانزانیا نشان می دهد که کار در معادن بسیار شایع می باشد. کودکان زیر 18 سال به فعالیت های مختلفی در معادن مشغول می باشند و بزرگ ترین گروه مشغول در معادن گروه سنی 14 تا 17 سال می باشد که تقریبا 59 درصد از کارکنان معادن را به خود اختصاص داده اند. علت عمده کار این کودکان در معادن این است که شانس دستیابی به تحصیلات بالاتر از مقطع ابتدایی برای آنها وجود ندارد. بند پنجم: کار کودکان به عنوان مستخدمین خانگی


کار کودکان به عنوان مستخدمین خانگی به موقعیت هایی مربوط می شود که در آن کودکان فعالیت هایی را در خانه یک شخص ثالث یا کارفرما در شرایط نامساعدی همچون ساعات کار طولانی، دستمزد بسیار پایین یا زیر حداقل سن اشتغال انجام می دهند.
طبق برآورد سازمان بین المللی کار، تقریبا 30 درصد از 50 تا 100 میلیون افرادی که به عنوان مستخدمین خانگی استخدام می گردند، کودکان هستند.
اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید. رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند


در طول دهه گذشته، توجه به مقوله کار کودکان به عنوان مستخدمین خانگی مخصوصا در رابطه با حقوق دختران افزایش یافته است. ممکن است تصور شود که کار خانگی در مقایسه با دیگر مشاغل توصیف شده نسبتا ایمن است، ولی در عمل اینگونه نیست. همچنین از آنجاییکه کار خانگی معمولا کنترل شده نیست، این نوع کار اغلب از چشم عموم پنهان می باشد. این کودکان کارگر فراموش شده ترین کودکان هستند. حمایت از این دسته کودکان کارگر دشوار است به این خاطر که بهره کشی و سوء رفتاری که متحمل می شوند معمولا مشهود نیست. آنها از رفتن به مدرسه، انجام فعالیت های اجتماعی و حمایت عاطفی از خانواده و دوستان خود بازداشته می شوند. کودکان بویژه دختران اغلب در معرض رفتار های بی رحمانه قرار می گیرند، و مجبور می شوند ساعات بیشتری را کار کنند و از رفتن به مدرسه بازداشته می شوند. آنها همچنین مستعد سوء رفتار فیزیکی و جنسی می باشند. بیشتر کودکان کارگر در کار های خانگی دختر می باشند، اگرچه نسبت دختران و پسران از مکانی به مکانی دیگر متغیر می باشد. کودکان دائما فراخوانده می شوند و از خواب کافی محروم می گردند. آنها ممکن است غذای ناکافی دریافت کنند و ممکن است کارهای خطرناکی هم که آمادگی آن را ندارند، انجام دهند. سن دختران، شرایط اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی و نبود والدین همه منجر به بهره کشی و سوء رفتار جنسی با آنها می شود. دخترانی که کارهای خانگی را ترک می کنند ممکن است به فاحشه گری یا دیگر فرم های بهره کشی جنسی کشانده شوند.
فعالیت هایی که این کودکان به عنوان مستخدمین خانگی انجام می دهند به عنوان خدمتکار، آشپز، باغبان و تمیز کننده وسایل خانه می باشد و حتی بسیاری از آنها در سنین بسیار پایین خانواده خود را ترک کرده و در خانه کارفرمای خود زندگی می کنند.
مطالعات اخیر در فیلیپین نشان داده اند که اکثر دختران برای کمک به در آمد خانواده، پرداخت هزینه تحصیل خود و فرار از خشونت خانوادگی و به تشویق والدین خود به عنوان مستخدمان خانگی مشغول به کار می شوند. در کلمبیا، مستخدمان خانگی، اکثریت کودکان کارگر را تشکیل می دهند این کودکان کارگر بیش از 60 ساعت در هفته را کار می کنند. بند ششم: کار کودکان در مخاصمات مسلحانه
کودکان سرباز، کودکان زیر 18 سال هستند که به عنوان کادر غیر قانونی نیروهای نظامی یا نیروهای مسلح به کار گرفته می شوند و فعالیت هایی از جمله مبارز، آشپز، باربر، پیغام بر و غیره را ایفا می کنند.
استفاده از کودکان در مخاصمات مسلحانه بدترین فرم کار کودک، تجاوز به حقوق کودک و یک جرم جنگی در نظر گرفته می شود. کنوانسیون شماره 182 سازمان بین المللی کار تحت عنوان بدترین اشکال کار کودک استخدام اجباری کودکان را برای استفاده در مخاصمات مسلحانه به عنوان بد ترین فرم کار کودک تعریف می کند. پروتکل اختیاری به کنوانسیون حقوق کودک راجع به مشارکت کودکان در مخاصمات مسلحانه هرگونه به کار گیری داوطلبانه یا اجباری کودکان زیر 18 سال را بوسیله نیروهای مسلح منع می سازد.
برآورد شده که بیش از 300 هزار کودک زیر 18 سال برای شرکت در مخاصمات مسلحانه به کار گرفته می شوند. آنها عمدتا به عنوان مبارز، پیغام بر، جاسوس و تدارکات مورد استفاده قرار می گیرند.
هرچند دولت ها و مجامع بین المللی برای منع استفاده نظامی از کودکان تلاش کرده یا در آغاز انجام این کار هستند، اما همچنان بسیاری از گروه های سیاسی و نظامی در دنیا هنوز به ثبت نام از کودکان زیر 18 سال ادامه داده و آنها را به مبارزه و آموزش نظامی وادار کرده و در معرض خشونت، تجاوز، کار سخت و دیگر اشکال بهره کشی قرار می دهند.
آنچه که در ابتدا از یک “کودک سرباز” به ذهن متباتر می گردد یک پسر بچه با یک تفنگ بزرگ است، اما در واقع بیش از 30 درصد کودکانی که در جنگ شرکت می کنند دختران هستند. دختران هم به عنوان آشپز و هم به عنوان کارگران جنسی به کار گرفته می شوند.
تعدادی از دولت ها نه تنها کودکان را برای شرکت در جنگ استخدام می کنند بلکه آنها را در معرض خطرات روانی و فیزیکی جنگ هم قرار می دهند. علی رغم انکار مکرر دولت میانمار، شواهدی وجود دارد دال بر]]>