این میوه جدید و خواص ضد سرطانی اش | سبزیجات

 

این میوه ای گرمسیری با پوستی قهوه ای رنگ  طعم و مزه شیرینه که دارای فایده های درمانی واسه بعضی بیماریها و هم اینکه بازسازی دندانهاست.

کارشناسان هندی می گن: «چیکو» که یه میوه گرمسیریه خاصیت ضدسرطانی داره.

این کارشناسان در تحقیقات خود دیدن که عصاره «متانولی» این میوه شامل «فیتوکمیکالا»ی فعالیه که روی سلولای تومور تاثیر گذاشته و می تونه این سلولا رو نابود کنه.

«ساتیس سی راگاوان»، یکی از کارشناسان این مطالعه گفت: در این بررسی عصاره متانولی حاصل از میوه کامل چیکو و خواص ضدسرطانی اون روی سلولای سرطانی جور واجور و مدلای حیوونی مورد آزمایش قرار گرفت. یافته های به دست اومده نشون دهنده اون هستش که جا دادن چیکو در رژیم غذایی روزانه از بدن در برابر پیشرفت سلولای سرطانی حفاظت می کنه.

این کارشناسان اعلام داشتن: هر سال در هند یه میلیون مورد جدید دچار شدن به سرطان گزارش می شه که این رقم طی ۲۰ سال دو برابر می شه. هم اینکه از حدود هشت میلیون مورد فوتی در سال ۲۰۱۲ میلادی در سراسر جهان بر اثر دچار شدن به سرطان نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد در هند اتفاق افتاده.

راگاوان گفت: این میوه به دلیل تنوع شیمیایی وسیع واسه درمان شکلای جور واجور سرطان موثره. ما در این بررسی تاثیر اونو روی سلولای سرطانی گرفته شده از سرطانای جور واجور مثل لوسمی، سرطان ریه و پستون آزمایش و مشاهده کردیم که میوه چیکو اندازه گسترش سلولای سرطانی رو در موشا کاهش داده. هم اینکه کارشناسان به این نتیجه رسیدن که عصاره میوه چیکو نه فقط از رشد سلولای سرطانی در ۵۰ درصد از موشای تحت آزمایش جلوگیری کرده بلکه موجب افزایش سه برابری طول عمر موشای تحت درمان شده.

چیکو میوه ایه که در مناطق استوایی و گرمسیری کشت می شه و در کشورای زیادی مصرف داره و شامل فیبر خوراکی، مواد معدنی، ویتامینا و آنتی اکسیدان های قویه.

منبع : hidoctor.ir