این موارد دید چشم را کم میکنند | بیماری

: دید چشم:

غذاهایی که یبوست مزاج ایجاد می کنن مثل چای ،آب یخ، نوشیدن مایعات همراه با غذا یا بدون این دست اون دست کردن بعد از غذا. غذاهای سرخ کردنی ، غذاهای چرب، نوشابه ، پفک، چیبس٫ خیره شدن به نور زیاد، کم خوابی، شب بیداری، مطالعه در حال حرکت از جمله مواردیه که باعث ضعیف کردن در بینایی می شن.
از غذاهایی که مضر چشم هستن میشه غذاهای غلیظ مانند حلیم و کله پاچه اشاره کرد. هم اینکه، در حالت سیری غذاخوردن، پُرخوری و دراز کشیدن به پشت به مدت طولانی به چشم آسیب میرسونه.
 
 در طب سنتی غذاها تاثیر فراوون بر چشم داره هم اینکه بعضی از موادغذایی هستن که تقویت کننده و ضعیف کردن کننده چشم و بینایی هستن.
از غذاهایی که تقویت کننده چشم هستن میشه به شلغم، رازیانه، بادام شیرین با نبات (بادام به همراه بادام آسیاب شه)، مغزها کلا مانند بادام، گردو، پسته، فندق، مربای هلیله، دارچین، زعفران و کندر اشاره کرد.
 خوردن حلیم به سلامت چشم آسیب می زنه

: این موارد دید چشم رو کم میکنن

از غذاهایی که مضر چشم هستن میشه غذاهای غلیظ مانند حلیم و کله پاچه، خوراکای نفاخ و بخارانگیز مانند عدس، پیاز، سیر، تره، شاهی، بادنجان، باقلا، لوبیا، کلم، شید، زیتون خام، خوراکای ترش مانند سرکه، سیب ترش، گوشت­ های غلیظ و خشک مانند گوشت گاو، سوسیس و کالباس، گوشتای فرآوری شده، مصرف زیاد خوراکای شور مانند کنسروها، خیارشور، چیپس و پفک اشاره کرد.
 دراز کشیدن به پشت به مدت طولانی به سلامت چشم آسیب میرسونه
هم اینکه در حالت سیری غذاخوردن، پرخوری و با شکم سیر خوابیدن، خوردن  شام زیاد و سنگین خوردن، دراز کشیدن به پشت به مدت طولانی،  بسیاری خواب یا بیداری به سلامت چشم آسیب می زنه.
زیاده روی در مطالعه خطای خیلی ظریف، زیادی جِماع و نگاه کردن زیاد به چیزای براق و روشنی­ ها و سفیدی­ ها (به خصوص چیزی که آفتاب بر اون تابیده باشه) به چشم آسیب وارد می کنه.

.

منبع :