این مواد غذایی سرطان زا هستند | بیماری

انتخاب مواد غذایی سالم خیلی مهمه چون که بعضی مواد غذایی سرطان زا هستن و باید در خرید اونا حواستون باشه.
احتیاط در انتخاب مواد غذایی خیلی با اهمیته و باید در مورد مواد غذایی که می خوریم بیشتر دقت کنیم.

غذاها و نوشیدنیایی واقعا سرطان زا هستن که اینجا به چند نمونه از اونا اشاره شده و بهتره دست کم مصرف اونا رو کم کنین.

: این مواد غذایی سرطان زا هستن

مواد غذایی اصلاح ژنتیکی:
این مواد در خیلی از مواد غذایی جدا شده و واسه سلامتی ضرر دارن؛ مانند ذرت بو داده، دانه سویا، برنج و یا کلزا؛ در نتیجه محصول به طور کاملً طبیعی و بدون بیوتکنولوژی بهتره.

گوشتای فرآوری شده:
غذاهای آماده، بیکن، سوسیس و کالباس و هات داگ شامل مواد نگهدارنده هستن؛ اونا دارای نیترات سدیم و نیتریت سدیم هستن که خطر دچار شدن به سرطان روده بزرگ و شکلای جور واجور سرطان هست.

ذرت بو داده:
ذرت بو داده آماده، با مواد شیمیایی درست شده که می تونه موجب نازایی، سرطان کبد، بیضها و لوزالمعده شه؛ پس بهتره خودتون ذرت رو به روش قدیمی درست کنین.

نوشیدنیای گازدار:
سودا پر از قند، رنگای غذایی و مواد شیمیاییه؛ این نوع نوشیدنیا بدن رو اسیدی می کنن و سلولای سرطانی رو پرورش میدن.
(سودا یا آب گازدار یا آب کربناته، آبیه که در اون کربن دی اکسید، تحت فشار حل شده باشه.)

مواد غذایی و نوشیدنیای رژیمی:
نوشیدنیای رژیمی بدتر از سودا هستن، در کل اجناس رژیم غذایی آسپارتام به وجود میارن؛ آسپارتام یه شیرین کننده مصنوعیه و در رستورانا ، سوپرمارکتا و حتی آشپزخانه شما هست و شما با احتمال خیلی کم می تونین یه بسته آدامس یا شیرینی بدون آسپارتام پیدا کنین؛ پاکتای شامل شکر در رستورانا هم دارای آسپارتام هستن.

در واقع آسپارتام یه ترکیب سنتتیکه که از اتصال دو اسید آمینه فنیل آلانین و اسید آسپارتیک با یه متیل الکل به وجود میاد؛ متیل الکل در بدن به اسید فورمیک و فورمالدئید تبدیل می شه و هر بار مواد غذایی آسپارتام مصرف می کنین بدن شما مقداری از این مواد ناسالم دریافت می کنه.

به کار گیری مواد شامل آسپارتام موجب مریضی نقائص هنگام تولد و سرطان می شه و مضرات جانبی اون تشنج، سردرد، میگرن، سرگیجه شدید، لرزش، ضعف حافظه، خواب آلودگی، بی حسی دست و پا، تومورهای مغزی، مشکل در صحبت، خستگی شدید پاها، دردهای صورت، ایجاد صداهایی مثل زنگ یا سوت در گوش، افسردگی، حساسیت و زودرنجی، خشونت، اضطراب، بیخوابی، مشکلات قلبی مانند افزایش ضربان قلب، تنگی تنفس و افزایش فشار خون است.

آرد سفید تصفیه شده:
این عنصر در غذاهای فرآوری شده هست و کربوهیدرات بیشتر از اندازه داره؛ مصرف به طور منظم کربوهیدراتای تصفیه شده 220 درصد باعث سرطان سینه در زنان می شه.

میوه های عادی:
سیب، انگور، توت فرنگی … می تونه یه خطر کلی سرطان باشه مگه اینکه خالی از آفت کش ها باشه؛ 98 درصد از اجناس مخصوصا از نوع موجود در لیست میوه های با آفت کشا، سرطان زا هستن و کلاً  تموم مواد آلوده به آفت کشا سرطان زا هستن.

ماهی آزاد پرورشی:
ماهی آزاد پرورشی کمبود ویتامین D داره و بیشتر با مواد شیمیایی سرطان زا آلوده شدن و آلوده به بی فنیلای پلی کلرینه، و آفت کشا هستن.

روغنای هیدروژنه:
روغنای هیدروژنه معمولاً واسه ذخیره غذاهای فراوری شده استفاده می شه که می تونه به بیماریای ضعیف کننده مانند سرطان منجر شه.

.

منبع :