این مواد غذایی را هرگز خام نخورید | تغذیه سالم

خام این مواد غذایی شامل باکتریه و می تونه باعث مشکل در کار سیستم گوارشی شه. بعضی از غذاها هم شامل سمیه که واسه نابود کردن اون، باید ماده غذایی گرما بالا ببینه.
بعضی از غذاها تحت هیچ شرایطی نباید خام مصرف شه؛ چون شامل باکتریه و می تونه باعث مشکل در کار سیستم گوارشی شه. بعضی از غذاها هم شامل سمیه که واسه نابود کردن اون، باید ماده غذایی گرما بالا ببینه.

از جمله این مواد یعنی:

مرغ

واسه نابود کردن باکتری، مرغ باید در گرما دست کم ۱۶۵درجه به طور کامل پخته شه.

لوبیای قرمز

لوبیای قرمز هم شامل سمی به نام لاکتینه که در صورت مصرف خام ساعتا حالت تهوع بوجود میاره.

سیـب زمینی

رنگ سبز سیب زمینی نشونه اندازه بالای سولانین و کاکونینه و این قسمت نباید مصرف شه و بقیه قسمتا هم به طور کامل پخته شه.

باقلا

باقلا نباید خام مصرف شه چون شامل یه جور گلیکوزید سمیه، واسه نابود کردن این سم لازمه باقلا رو خیس و به صورت پخته استفاده کنین.

بادمجان

این گیاه شامل ترکیبی به نام سولانینه. ویژگی سمی این ترکیب باعث می شه علایم مسمومیت مانند استفراغ، گرفتگی معده ، اسهــال و سرگیجه ایجاد شه.

دانه بعضی ازمـیوها

دانه های میوه هایی چون سیب و گلابی نرم و قابل خوردن به نظر می رسه اما شامل ماده شیمیایی به نام آمیگدالینه که مصرف زیاد اون ضرر داره.

منبع : khorasannews.com

جمع آوری سلامت اکاایران

Related articles

این مواد غذایی موجب افزایش تپش قلب می شوند | تغذیه سالم

این مواد غذایی موجب افزایش تپش قلب می شن این مواد غذایی موجب افزایش تپش قلب می شن  تعداد زیادی از غذاها هستن که مستقیما روی قلب و کارکرد اون تاثیر دارن، مشابه روشن مواد خوراکی موثر روی تپش قلب کافئین هست. اندازه ضربان قلب «تعداد دفعاتی که قلب تو یه دقیقه می زنه» تحت تاثیر […]

Learn More

این مواد غذایی کالری ندارند | رژیم غذایی

همه غذاهایی که میخوریم صد در صد کالری دارن فقط مقدار کالری اونا با همدیگه فرق داره. یکی کم کالری و دیگری پرکالریه. حالا با ما همراه شید تا غذاهای کم کالری رو براتون معرفی کنیم. غذاهایی که کم کالری هستن می تونن به اشخاصی که  قصد لاغری دارن کمک کنن، چون بدن می تونه […]

Learn More

این میل شدید به غذاهای تند | شور و شیرین از کجا می‌آید؟ | تغذیه سالم

این میل شدید به غذاهای تند، شور و شیرین از کجا میاد؟ میل شدید به غذاهای تند وقتی خود رو نشون میده که همیشه گرمتون باشه. یعنی اینکه دمای بدنتون بالا باشه… وقتی شکلات می ببینن دست و پاتون رو گم می کنین؟ دوست دارین نمک رو داخل غذاتون خالی کنین؟ نمی تونین از غذاهای […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *