این مواد غذایی را فریز نکنید | بیماری

: این مواد غذایی رو فریز نکنین

در عمل هر ماده غذایی می تونه فریز و یا منجمد شه؛ اما در واقعیت همه مواد غذایی به دلیل بافت و ترکیبی که دارن خوب یخ نمی زنن. غذاهایی که نمی تونین یخ زدایی کنین و بعد بخورین رو فریز نکنین. در ادامه لیستی از غذاهایی که خوب فریز نمی شن، آورده شده.

* کیکای با روشای خامه ای: روشای خامه ای کیکا که نرم و کرکی هستن و با سفیده تخم مرغ و یا خامه زده شده جفت و جور و پخته می شن، وقتی فریز می شن، این پوششا نرم و روان شده و مایع غلیظی از اونا خارج شده و در واقع شکل اصلی خود رو از دست میدن. شما می تونین این کیکا رو پس از برداشتن قسمت رویی شون، فریز کنین.

کیکایی که پوشش کره ای دارن واسه فریز کردن بسیار مناسب هستن.

* ماکارونیای پخته شده: دوباره گرم کردن ماکارونیای پخته فریز شده، نرم، خمیرمانند و بدشکل می شه، به خاطر همین بهتره از فریز کردن اونا بیخیال شین.

* کاستاردها و پایایی که با خامه پر می شن: این دسته از مواد غذایی هم آبکی شده و شکل خود رو از دست میدن.

* سفیده تخم مرغ و مرنگا: این مواد غذایی هم ترک ورداشته، سفت شده و حالت لاستیک مانند به خود می گیرن.

دوباره گرم کردن ماکارونیای پخته فریز شده، نرم، خمیرمانند و بدشکل می شه، به خاطر همین بهتره از فریز کردن اونا بیخیال شین

* مایونز:این چاشنی هم بعد از فریز شدن اجزایش متلاشی و بریده بریده می شه و انسجام خود رو از دست میده.

* میوه ها و سبزیجات خامی که دارای آب زیادی هستن: که شامل کاهو، هندوانه، مرکبات و خیار می شه.

گوجه فرنگی از این قانون استثناست. البته وقتی که می خواین از اون در غذاهایی استفاده کنین که پخته می شن مثل خورشا و یا املتا.

* سسا و آبگوشتا: سسا و آب گوشتای غلیظ وقتی فریز می شن، ترکیبشان به هم خورده و بافتشان از هم جدا می شه. اما اون مایعاتی که زمان آماده کردن و پختن کباب ماهیتابه ای به درون ظرف می چکد رو اگه ماده غلیظ کننده ای به اون اضافه نکنین، می تونین خیلی راحت فریز کنین.

* ماست، پنیر خامه ای و خامه ترش: این اجناس لبنی هم در صورت فریز شدن ترکیبشان به هم خورده و از هم جدا جدا می شن.

* شیر: وقتی که شیر منجمد رو گرم می کنین ناصاف و بریده بریده می شه. پس فریز کردن اون واسه وقتی که می خواین اونو مستقیم مصرف کنین، ایده خوبی نیس؛ اما وقتی که تصمیم دارین اونو درون غذاهایی که پخته می شن، مثلا سوپ شیر، بریزین، مشکلی وجود نداره. فقط به این نکته حواستون باشه، وقتی که می خواین اونو یخ زدایی کنین، بسته به این که اندازه ظرفتون چه قدره به مدت یه روز یا بیشتر در یخچال بذارین و از نگه داشتن اون در دمای بیرون دوری کنین.

تبیان

منبع :

Related articles

این مواد غذایی می توانند به باز شدن رگ ها کمک کنند | طب ایرانی

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی این مواد غذایی می تونن به باز شدن رگا کمک کنن خوراکیایی که رگای قلب رو باز می کنن   درزمان زمان، به دلیل انتخاب غذاهای ناسالم و روش نادرست زندگی، ممکنه رگا و شریانای قلب بسته شده و این موضوع به بیماریای جدی قلبی و فشارخون بالا منجرخواهد […]

Learn More

این میوه را در ماه رمضان فراموش نکنید | سبزیجات

علی زهتاب کارشناس تغذیه گفت: درخت خرما یا نخل از گیاهان بسیار قدیمی و مقدسه که اسمش در قرآن مجید 42 بار تکرار شده و مسلمانان اونو از میوه های بهشتی می دونن. : این میوه پر از شکلای جور واجور ویتامین از جمله E-C-B-A هستش که تقریباً در هر 100 گرم خرما 14 میلی […]

Learn More

این مواد غذایی را در فریزر نگذارید | بیماری

: این مواد غذایی رو در فریزر نذارین بهترین محیط واسه نگهداری سیر محلی خشک و خنکه اما نه دمای بسیار پایین نگهداری از هر ماده غذایی روش و روش خاص خودشو داره. بعضی از مواد غذایی رو اگه داخل فریزر بذارین ممکنه خاصیت اصلی خودشو از دست بده. در این مقاله لیستی از مواد […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *