این مواد غذایی را در یخچال نگه داری نکنید! | سبزیجات

چگونگی نگهداری درست مواد غذایی در حفظ ارزش غذایی اونا بسیار مؤثره بعضی از این مواد غذایی نیاز به نگهداری در یخچال دارن که به کم شدن اندازه آلودگی اون کمک می کنه.

در این قسمت از مجله آرگا با چگونگی درست نگهداری بعضی از مواد غذایی آشنا میشین این تکنیکای نگهداری مواد غذایی به حفظ ارزش غذایی و طعم مواد غذایی شما کمک می کنه.

این مواد غذایی رو در یخچال نگه داری نکنین!

۲- نگهداری ریحان:

نگهداری ریحان در یخچال باعث پلاسیده شدن اون می شه و بوی بقیه مواد غذایی جذب اون می شه پس بهتره ریحان رو در بیرون از یخچال و در محیطی مناسب پرورش و نگهداری اون نگهداری کنین.

۱- نگهداری گوجه فرنگی:

نگهداری گوجه فرنگی در یخچال موجب تغییر طعم اون می شه و این به دلیل سرمای درون یخچاله که باعث می شه گوجه خوب نرسه و گوجه نرسیده کیفیت کمتری نسبت به گوجه رسیده داره.

۳- نگهداری سیب زمینی:

سیب زمینی رو نباید در دمایی پایین نگهداری کنین این روش موجب تبدیل نشاسته درون سیب زمینی به قند می شه و شما سیب زمینی شیرین دارین و بهترین روش واسه نگهداری سیب زمینی در دمای پایین و در فضایی تاریکه که موجب حفظ اون می شه.

۵- نگهداری سیر:

سیر رو در محیطی بدون رطوبت نگهداری کنین قرار دادن سیر در یخچال موجب سبز شدن اون و جوونه زدن می شه هم اینکه تازگی سیر رو نابود می کنه.

۳- نگهداری پیاز:

نگهداری پیاز در یخچال موجب نرم شدن اون و از بین رفتن بافت اون می شه پس نگهداری اون در فضایی خنک و بدون رطوبت مناسب تر هستش.

۴- نگهداری نون:

روش مناسب واسه نگهداری نون به کار گیری کابینت یا ظرف مخصوص نانه قرار دادن نون در یخچال باعث می سود زودتر خشک شه اگه می خواین مقداری نون رو واسه یه مدت طولانی نگهداری کنین از راه بسته بندی و فریز کردن اون استفاده کنین.

.

منبع : آرگا

Related articles

این میوه آفت دهان را از بین می برد! | بیماری

:     آفت دهن رو با خرمالو درمان کنین خرمالو پر از پتاسیمه طوری که در 100 گرم خرمالو 112 میلی گرم پتاسیم هست و به خاطر همین مصرف این میوه واسه بیماران قلبی عروقی و فشارخونیا خوبه.   یه متخصص تغذیه و رژیم درمانی با تاکید بر اینکه میشه از آب خرمالو واسه […]

Learn More

این مواد غذایی را فریز نکنید | بیماری

: این مواد غذایی رو فریز نکنین در عمل هر ماده غذایی می تونه فریز و یا منجمد شه؛ اما در واقعیت همه مواد غذایی به دلیل بافت و ترکیبی که دارن خوب یخ نمی زنن. غذاهایی که نمی تونین یخ زدایی کنین و بعد بخورین رو فریز نکنین. در ادامه لیستی از غذاهایی که خوب […]

Learn More

این مواد غذایی سردردتان را کم می کند | تغذیه سالم

اگه شمام از سردرد رنج می برید این مواد غذایی رو امتحان کنین. درد به وجود اومده به وسیله یه سردرد واقعا بد می تونه باعث متوقف کردن فعالیتای روزانه شما شه. حالا خوبیش اینه بعضی غذاا دارای اثری آرامش دهنده هستن که می تونین اونا رو به رژیم غذایی خود اضافه کنین. شیر کم […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *