این مواد غذایی را در یخچال نگه داری نکنید! | سبزیجات

چگونگی نگهداری درست مواد غذایی در حفظ ارزش غذایی اونا بسیار مؤثره بعضی از این مواد غذایی نیاز به نگهداری در یخچال دارن که به کم شدن اندازه آلودگی اون کمک می کنه.

در این قسمت از مجله آرگا با چگونگی درست نگهداری بعضی از مواد غذایی آشنا میشین این تکنیکای نگهداری مواد غذایی به حفظ ارزش غذایی و طعم مواد غذایی شما کمک می کنه.

این مواد غذایی رو در یخچال نگه داری نکنین!

۲- نگهداری ریحان:

نگهداری ریحان در یخچال باعث پلاسیده شدن اون می شه و بوی بقیه مواد غذایی جذب اون می شه پس بهتره ریحان رو در بیرون از یخچال و در محیطی مناسب پرورش و نگهداری اون نگهداری کنین.

۱- نگهداری گوجه فرنگی:

نگهداری گوجه فرنگی در یخچال موجب تغییر طعم اون می شه و این به دلیل سرمای درون یخچاله که باعث می شه گوجه خوب نرسه و گوجه نرسیده کیفیت کمتری نسبت به گوجه رسیده داره.

۳- نگهداری سیب زمینی:

سیب زمینی رو نباید در دمایی پایین نگهداری کنین این روش موجب تبدیل نشاسته درون سیب زمینی به قند می شه و شما سیب زمینی شیرین دارین و بهترین روش واسه نگهداری سیب زمینی در دمای پایین و در فضایی تاریکه که موجب حفظ اون می شه.

۵- نگهداری سیر:

سیر رو در محیطی بدون رطوبت نگهداری کنین قرار دادن سیر در یخچال موجب سبز شدن اون و جوونه زدن می شه هم اینکه تازگی سیر رو نابود می کنه.

۳- نگهداری پیاز:

نگهداری پیاز در یخچال موجب نرم شدن اون و از بین رفتن بافت اون می شه پس نگهداری اون در فضایی خنک و بدون رطوبت مناسب تر هستش.

۴- نگهداری نون:

روش مناسب واسه نگهداری نون به کار گیری کابینت یا ظرف مخصوص نانه قرار دادن نون در یخچال باعث می سود زودتر خشک شه اگه می خواین مقداری نون رو واسه یه مدت طولانی نگهداری کنین از راه بسته بندی و فریز کردن اون استفاده کنین.

.

منبع : آرگا

Related articles

این مواد غذایی را بین افطار تا سحرتان حتما بخورید | تغذیه سالم

خوراکیایی که در ماه رمضان شما رو سیر نگه می داره. اینکه شما در ماه رمضان فاصله بین افطار و سحر چه چیزایی رو میل می کنین در سیر نگه داشتن تون در ماه رمضان بسیار موثره. مغزها : مغزهایی مانند پسته، بادام، گردو و … پر از انرژی بسیار زیادی هستن و شما رو […]

Learn More

این مواد غذایی کالری صفر دارند | رژیم غذایی

مواد غذایی که کالری صفر دارن می تونن به کسائیکه به دنبال کاهش وزن هستن کمک کنن چون که کالری کمی رو در بردارن و بدن مجبور می شه تا از انرژیای ذخیره شده خود هم در کنار اونا استفاده کنه. ممکنه وقتی کالری صفر رو می شنوین بهت زده شید. چون همه موادی که […]

Learn More

این میوه را بخورید تا جوان بمانید | بیماری

باید بدونین که این میوه خوشمزه پر از ویتامین E هم هستش. این ویتامین محافظ سلولای پوستتانه و اجازه نمی ده پیری به این زودیا به سراغ تون بیاد. نگاهی به شکل و شمایل این میوه بندازین. انگار که گلابی رو موکت سبز کردن. اما نمی دونین زیر این پوست جلبکی چه خبره. کلی ویتامین […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *