این موارد میل جنسی تان را کم می کند | تغذیه سالم

اگه میل جنسی تون فروکش کرده، ممکنه دلیل این باشه که خواب کافی ندارین. خیلی دیر به بستر می رید یا خیلی زود از خواب بلند میشین؟ مشکلات خواب مانند دیر خوابیدن یا پریدن از خواب دارین، یا دچار آسیب قطع تنفس بین خوابین؟ هر چیزی که خواب خواب شبونه شما رو دچار مشکل کنه، بر میل جنسی تون هم اثر می ذاره.

کاهش میل جنسی به خاطر استرس :

بعضی افراد موقع روبرو شدن با استرس خیلی از کارای شون بدون اشکال انجام میدن، اما میل جنسی جزو این موارد نیس. استرس در محل کار، خونه یا روابط عاطفی ممکنه، واسه هر کسی اتفاق بیفته. یادگیری اینکه چیجوری به روشای سالم با استرس مواجه شید، واقعا به شما کمک می رسونه. کارایی زیادیه که خودتون می تونین انجام بدین و مشاور یا دکتر هم می تونه به شما کمک کنه.

 

کاهش کیل جنسی به خاطر مشکلات در مورد همسر

مشکلات رابطه عاطفی شما با همسرتون یکی از عوامل اصلی مهارکننده میل جنسیه. واسه زنان احساس صمیمیت و نزدیکی با همسر عامل بسیار تاثیرگذاری در میل جنسیه. از طرف دیگه هم واسه مردان و هم واسه زنان نتیجه های به وجود اومده به وسیله دعوا، رابطه گیری نادرست، احساس مورد خیانت قرار گرفتن یا بقیه مشکلات مربوط به اعتماد در افت میل جنسی دخالت داره. اگه اختلافات میان همسران شدیدتر از حدیه که خودشون بتونن اونو حل کنن، باید به مشاوردهنده زن و شوهرا یا زوج دکتر مراجعه کنن.

 

کاهش میل جنسی به دلیل مصرف الکل :

مصرف بیشتر از اندازه الکل میل جنسی شما رو کنترل می کنه. مست بودن هم عاملیه میل جنسی همسرتون رو نابود می کنه. اگه به نمی تونین مصرف بیشتر از اندازه الکل رو کنار بذارین، باید کمک درمانی بخواین.

 

کاهش میل جنسی به دلیل خواب کم :

اگه میل جنسی تون فروکش کرده، ممکنه دلیل این باشه که خواب کافی ندارین. خیلی دیر به بستر می رید یا خیلی زود از خواب بلند میشین؟ مشکلات خواب مانند دیر خوابیدن یا پریدن از خواب دارین، یا دچار آسیب قطع تنفس بین خوابین؟ هر چیزی که خواب خواب شبونه شما رو دچار مشکل کنه، بر میل جنسی تون هم اثر می ذاره. خستگی و بی خوابی احساسات جنسی رو کنترل می کنه. تلاش کنین عادات خوابتون رو اصلاح کنین، یا اگه نتونستید کاری انجام بدین با دکترتان مشورت کنین.

 

کاهش میل جنسی به دلیل بچه دار شدن : 

بچه دار شدن به خودی خود باعث نمی شه، میل جنسی تون رو از دست بدین، اما باید کلی از وقتتون رو صرف بچه کنین. اگه از پس همه کارای کودک برنمی آیید، باید از کسی کمک بگیرین، مثلا یه پرستار کودک استخدام کنین تا بتونین وقتی رو هم با همسرتون بگذرونین. آمیزشتان رو می تونین موقع خواب کودک انجام بدین.

 

کاهش میل جنسی به دلیل مصرف بعضی داروها :

بعضی از داروها می تونن میل جنسی رو کم کنن. ازجمله میشه به این گروه های دارویی اشاره کرد:

داروهای ضدافسردگی

• داروهای ضدفشارخون

• قرصای پیشگیری از بارداری (بعضی از بررسی رابطه ای میان مصرف اونا و کاهش میل جنسی نشون دادن و یه سریای دیگه نه).

• داروهای شیمی درمانی

• داروهای ضد HIV

• فیناستراید (که واسه درمان طاسی مردونه استفاده می شه)

عوض کردن داروها یا دوز اونا ممکنه مشکل رو حل کنه، دراین باره با دکترتان مشورت کنین و سرخود مصرف دارویی رو قطع نکنین. هم اینکه اگه پس از شروع دریافت دارویی جدید میل جنسی تون به سرعت نزول می کنه، به دکترتان اطلاع بدین.

 

 

منبع : روزنامه سپید

Related articles

این مواد غذایی مشکلات جنسی تان را برطرف می کنند | تغذیه سالم

مشکلات در رابطه جنسی یکی از مسائلیه که تموم زن و شوهر با اونا درگیر هستن. شمام اگرجزو این دسته افراد هستین این روشها رو امتحان کنین. یکی از راه های بهبود مشکلات جنسی از جمله نعوظ ایجاد تغییراتی ساده در سبک زندگیه. واسه بعضی مردان ، یکی بودن با سبک زندگی سالم مثل ترک […]

Learn More

این مواد غذایی را وارد لیست تابستانی خود کنید! | تغذیه سالم

  مواد غذایی هم درست مثل ما هویت دارن. مثلا کافیه کمی قهوه بخورین تا انرژی پیدا کنین. از طرف دیگه، آب بدن شما رو با آرامش می پوشونه!تابستون امسال باید یاد بگیرین که تعدادی از مواد غذایی رو در بالای لیست خود قرار داده و تعدادی رو هم از این لیست خارج کنین.   […]

Learn More

این مواد غذایی را نخورید بهتر است | تغذیه سالم

این مواد غذایی رو نخورین بهتره  تعداد زیادی از مواد غذایی هستن که خوردن اونا هیچ سودی واسه بدن نداره و از طرفی ممکن هست به ضرر سلامت بدن هم باشن. هرکدوم از ما در شروع سال گذشته تصمیمایی رو می گیریم. یکی از این تصمیمای مشترک، داشتن اندامی متناسب همراه با سلامتی روحی و جسمی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *