پایان نامه ارشد حقوق : سازمان های بین المللی


اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید. رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

فصل چهارم بررسی اقدامات جهانی و ملی در جهت محو
کار کودک و نقش و مسئولیت دولت ها در راستای تحقق آن
مقدمه چالش مبارزه علیه کار کودک نیاز به تلاش مداوم از سوی بازیگران کلیدی چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی دارد. این بازیگران کلیدی شامل سازمان های بین المللی اعم از دولتی و غیردولتی، سازمان های کارگری و کارفرمایی و همچنین دولت ها می شوند. مشارکت بین المللی به ایجاد محیطی کمک می کند که در آن کار کودک می تواند محو گردد. سازمان های بین المللی نقش عمده ای در ارتقا آگاهی در خصوص پدیده کار کودک، شرکت دادن دولت ها و دیگر بازیگران اجتماعی در عرضه مبارزه با کار کودک و تسهیل دسترسی کشور های فقیر به منابع ضروری برای مبارزه با کار کودک ایفا می کنند.
حذف موثر کار کودک و اقدام فوری علیه بدترین اشکال آن تنها در صورتی موفق خواهند بود که مشارکت گسترده چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی صورت گیرد. زمانی که تمام بازیگران در کنار یکدیگر قرار می گیرند می توانند به مراتب تاثیر قابل ملاحظه تری بر مبارزه علی کار کودک داشته باشند. این مشارکت بین المللی همچنین دارای نقش حیاتی در ارتقا نقش آموزش به عنوان ابزاری برای ریشه کن سازی کار کودک می باشد.
سازمان ملل متحد و موسسات تخصصی وابسته به آن نقش مهمی را در مبارزه علیه کار کودک ایفا می کنند. لذا در مبحث نخست به اقدامات و فعالیت های ارکان مختلف سازمان ملل متحد همچون مجمع عمومی، شورای امنیت، کمیته حقوق کودک و شورای حقوق بشر و یونیسف که دارای مسئولیت جهانی ارتقا وضعیت کودکان می باشد و نقش مهمی را در این حیطه ایفا می کند، پرداخته خواهد شد. در بخش بعدی این مبحث به فعالیت های دیگر سازمان های بین المللی اعم از دولتی و غیر دولتی که به نوعی در زمینه مبارزه با کار کودک فعال می باشند پرداخته خواهد شد. با توجه به اینکه سازمان بین المللی کار بیشترین نقش را در زمینه مبارزه با کار کودک ایفا می کند. مبحث بعدی از این فصل به اقدامات و فعالیت های گسترده سازمان بین المللی کار در قالب برنامه بین المللی حذف کار کودک، دفتر فعالیت های کارگری و کارفرمایی و سیستم نظارتی این سازمان پرداخته می شود. سازمان بین المللی کار، سازمان های کارگری و کارفرمایی را از جمله شرکای اجتماعی خود قلمداد می کند و این سازمان ها نقش قابل توجهی در مبارزه علیه کار کودک ایفا می کنند لذا در بخش های بعدی این مبحث اقدامات و فعالیت های برخی از سازمان های کارگری و کارفرمایی در حیطه مبارزه با کار کودک مورد توجه قرار خواهد گرفت. از آنجاییکه دولت ها از جمله بازیگران کلیدی در مبارزه علیه کارکودک می باشد. به طوریکه در غیاب تعهد جدی یک دولت به مبارزه علیه کار کودک، بهترین تلاش های دیگر بازیگران کلیدی اعم از بین المللی و ملی تاثیر چشمگیری نخواهد داشت. در مبحث پایانی این فصل به نقش و مسئولیت دولت ها و رویه عملی برخی از کشورهای جهان در جهت مبارزه با کار کودک پرداخته خواهد شد.
]]>

Related articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *