این میوه خوش قیمت نفخ معده و سلولیت را کاهش می دهد | تغذیه سالم

این میوه خوش قیمت نفخ معده و سلولیت رو کم می کنه

آکایران :آناناس یکی از میوه های گرمسیریه که خواص بسیار زیادی واسه بدن و سلامتی داره. یکی از خاصیتای مهم آناناس ضد نفخ بوده و کمکی واسه لاغر شدن است.

خواص آناناس از لاغری تا ضد نفخ

 سلولای بدن ما در جریان قیمتا قرار ندارن و فقط حساب وکتاب نیازهاشون رو دارن و بس. می تونین دردها، آرتروز، اضافه وزن، نفخ معده، دردهایگوارشی و چیزای دیگه ای به جز اینا رو با آنزیم بروملین در آناناس چاره کنین. با ما باشین تا بیشتر با این میوه خوشمزه آشنا شید.

 

موارد منع مصرف آناناس

دریافت آنزیم بروملین واسه بعضی افراد مضراست:

آدمایی که به میوه آناناس آلرژی دارن.
زنان باردار و شیرده

بچه های زیر 6 سال
کسائی که داروهای ضدانعقاد خون، آسپرین و داروهایی مثل این مصرف می کنن
کسائی که مکملایی با خاصیت ضدانعقادی مانند جینک، امگا 3ا استفاده می کنن

 توجه داشته باشن که بروملین موجود در آناناس باعث افزایش جذب بعضی از آنتی بیوتیکا مانند آموکسی سیلینمی شه. به خاطر همین بهتره قبل از مصرف همزمان با پزشکتون مشورت کنین.

 

آناناس و عمل جراحی

بروملین موجود در آناناس می تونه التهاب رو نابود کنه و باعث رفع تورما و کبودی موضعی شه. محققان 160 زنی که موقع زایمون اپی زیوتومی( اپیزیوتومی یه برش جراحی در ناحیه عضلانی بین واژن و مقعده که اگه ماما تشخیص بده که واسه خروج سر نوزاد نیاز به گشاد کردن واژن به وسیله برش هست، این کار رو انجام میده.)شدن رو مورد بررسی قرار دادن. این خانوما به مدت 3 روز بعد از زایمون و هر روز 4 مرتبه به اندازه 40 میلی گرم بروملین گرفتن.

محققان دیدن که درد، تورم و التهاب در این خانوما به اندازه درصد کم شده. محققان فکر می کنن که این آنزیم بعد از جراحی دندون، بینی، پا یا جراحی آب مروارید هم موثره.

بروملین در میوه آناناس هست اما اندازه اون زیاد نیس. این آنزیم بیشتر در ساقه این میوه قرار داره که از عصاره اون کپسول، کرم یا پانسمانای پزشکی جفت و جور می کنن.

 

آناناس واسه مقابله با سرطان

یافته های پژوهشای زیاد نشون میده که بروملین موجود در آناناس با سرطان مقابله می کنه. براساس این یافته های دریافت زیاد این آنزیم به مدت چند ماه باعث از بین رفتن تومورهای سرطانی شده بدون اینکه مشکلات جانبی ایجاد کرده باشه.

یافته های بررسیای آزمایشگاهی نشون میده که بروملین می تونه از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری کنه. به نظر کارشناسان مصرف آناناس و دریافت آنزیم بروملین می تونه یه درمان مکمل واسه مقابله با سرطان باشه.

 

آناناس یه ضد التهاب طبیعی

آنزیم بروملین که خیلی در ساقه آناناس هست یه ضدالتهاب طبیعی فوق العاده س. بدن خیلی راحت می تونه این آنزیم رو جذب و وارد خون کنه. در این صورت هم این آنزیم باعث تنظیم فعل وانفعالات شیمیایی بدن می شه.

در واقع باعث جلوگیری از بروز التهاب در بدن می شه.حتماً شمام در دور وبریا تون خیلیا رو می بینین که از آرتروز شاکی هستن. همونجوریکه گفتیم آنزیم بروملین خاصیت ضدالتهابی داره به خاطر همین هم ورم رو کمتر می کنه، گرما و قرمزی موضعی رو کاهش داده و دردهای به وجود اومده به وسیله آرتروز و آرتریت رو آرامش میده.

 

آناناس و لاغری

حتما شمام شنیده یا خوندین که آناناس یه میوه لاغرکننده س. می شه گفت که بروملین موجود در این میوه باعث تخریب فیبرهای کلاژن می شه که سلولای چربی رو در خود ذخیره می کنن. به خاطر همین هم آب جمع شده در سطح سلولیتا رو نابود می کنه.

در واقع ضداحتباس آب است. اما با این حال نمی شه گفت که آناناس باعث لاغری می شه و معجزه می کنه. درسته که بروملین می تونه به کاهش وزن و رفع سلولیت کمک کنه اما اشتباهه که تصور کنین با خوردن فقط آناناس مشکل سلولیت و اضافه وزنتون به طور کامل حل می شه.

 

آناناس و هضم غذا

نفخ معده، دردهای شکمی، اسپاسم و گرفتگی عضلات و چیزای دیگه ای به جز اینا. هممون این مشکلات رو تجربه کردیم. آناناس واسه هضم غذا مناسب است. این میوه اشتها برانگیز بوده و واسه آدمایی که با هضم غذا مشکل دارن بسیار مناسبه. آناناس رسیده اسید معده و نفخ رو کم می کنه.

 

آناناس و درمان سینوزیت

بروملین موجود در آناناس میتونه که ترشحات بینی، سینوزیت یا برونشیت رو روان کرده و باعث دفع اونا شه. یافته های پژوهشا نشون میده آدمایی که به مدت 6 روز بروملین گرفتن 83 درصد راحت تر تونسته ان از شر التهابای موجود در مجاری تنفسی شون خلاص شه.

 

آناناس و درمون زخما

بروملین موجود در آناناس باعث درمون زخم ها می شه چون جریان خون رو بیشتر می کنه و اینطوری باعث می شه که مواد مغذی سریع تر به زخما برسه. پس وقتی که جراحتی برداشتید حتماً آناناس بخورین.

 

 

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه