این میل شدید به غذاهای تند | شور و شیرین از کجا می‌آید؟ | تغذیه سالم

این میل شدید به غذاهای تند، شور و شیرین از کجا میاد؟

میل شدید به غذاهای تند وقتی خود رو نشون میده که همیشه گرمتون باشه. یعنی اینکه دمای بدنتون

بالا باشه…

وقتی شکلات می ببینن دست و پاتون رو گم می کنین؟ دوست دارین نمک رو داخل غذاتون خالی کنین؟ نمی تونین از غذاهای تند دست وردارین؟ به نظرتون دلیل این گرایش زیاد به نمک، قند و اودیه ها چیه؟ در این مطلب کوتاه می بگیم به چه دلیل بعضی از طعما شما رو عاشق می کنن و راه های مقابله با اونا چیه. لطفا با ما باشین.

اگه عشق نمک هستین

اگه عاشق چیپس هستین و فقط با خوردن اون حالتون بهتر می شه شاید از کمبود املاح رنج می برید. به نظر محققان آدمایی که در برنامه غذایی شون کلسیم کمی دریافت می کنن میل بیشتری به مصرف مواد غذایی شور دارن. سدیم به طور موقت اندازه کلسیم خون رو بالا می بره و بدن تصور می کنه که مشکل رفع شده. به خاطر همین هم میل زیادی به مصرف نمک پیدا می کنین تا کمبود املاحتان رو جبران کنین.

چیکار باید کرد؟

اجناس لبنی کم چرب و ماهی ساردین بخورین. در این صورت هم خدمت زیادی به سلامت استخون هاتون می کنین و هم میل شدیدتان به غذاهای شور کنترل می شه.

 

اگه عشق غذاهای تند هستین

میل شدید به غذاهای تند وقتی خود رو نشون میده که همیشه گرمتون باشه. یعنی اینکه دمای بدنتون بالا باشه. اودیه ها باعث تعریق بیشتر می شن. تعریق هم یکی از ساختارای طبیعی واسه پایین آوردن دمای بدن است. به خاطر همین هم در کشورای گرم مانند هند مردم بیشتر غذاهای تند می خورن.

شکلات یه ماده غذایی ضدافسردگیه. اگه همیشه دنبال شیرینی جات می دوید معنی اش این می تونه باشه که به دنبال عوض شدن خلق و خویتون هستین

چیکار باید کرد؟

 

اگه عشق شیرینی هستین

شکلات یه ماده غذایی ضدافسردگیه. اگه همیشه دنبال شیرینی جات می دوید معنی اش این می تونه باشه که به دنبال عوض شدن خلق و خویتون هستین. یا اینکه انرژی بدنتون کمه. بدن ما قندهای تصفیه شده موجود در شیرینی جات رو سریع تر جذب می کنه و به خاطر همین هم خیلی زود حس خوبی پیدا کرده و خوشحال تر میشین.

چیکار باید کرد؟

مصرف قندهای دیرجذب انرژی طولانی و بیشتری از قندهای تصفیه شده تولید می کنه. به خاطر همین بهتره از سیب زمینی تنوری یا نون تست کامل استفاده کنین.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

Related articles

این مواد غذایی موجب افزایش تپش قلب می شوند | تغذیه سالم

این مواد غذایی موجب افزایش تپش قلب می شن این مواد غذایی موجب افزایش تپش قلب می شن  تعداد زیادی از غذاها هستن که مستقیما روی قلب و کارکرد اون تاثیر دارن، مشابه روشن مواد خوراکی موثر روی تپش قلب کافئین هست. اندازه ضربان قلب «تعداد دفعاتی که قلب تو یه دقیقه می زنه» تحت تاثیر […]

Learn More

این مواد غذایی را وارد لیست تابستانی خود کنید +تصاویر | بیماری

: مواد غذایی هم درست مثل ما هویت دارن. مثلا کافیه کمی قهوه بخورین تا انرژی پیدا کنین. از طرف دیگه، آب بدن شما رو با آرامش می پوشونه! تابستون امسال باید یاد بگیرین که تعدادی از مواد غذایی رو در بالای لیست خود قرار داده و تعدادی رو هم از این لیست خارج کنین. […]

Learn More

این میان وعده مانع پرخوری می شود | تغذیه سالم

مصرف کشمش می تونه خطر دچار شدن به دیابت و مریضیای قلبی رو کم کنه. تحقیقات محققان آمریکایی نشون میده کودکانی که از کشمش و انگور به عنوان میان وعده استفاده می کنن در طول روز تمایل کمتری به مصرف مواد خوراکی پرکالری دارن. از طرف دیگه کودکانی که تمایل بیشتری به مصرف شکلات، چیپس […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *