این میل شدید به غذاهای تند | شور و شیرین از کجا می‌آید؟ | تغذیه سالم

این میل شدید به غذاهای تند، شور و شیرین از کجا میاد؟

میل شدید به غذاهای تند وقتی خود رو نشون میده که همیشه گرمتون باشه. یعنی اینکه دمای بدنتون

بالا باشه…

وقتی شکلات می ببینن دست و پاتون رو گم می کنین؟ دوست دارین نمک رو داخل غذاتون خالی کنین؟ نمی تونین از غذاهای تند دست وردارین؟ به نظرتون دلیل این گرایش زیاد به نمک، قند و اودیه ها چیه؟ در این مطلب کوتاه می بگیم به چه دلیل بعضی از طعما شما رو عاشق می کنن و راه های مقابله با اونا چیه. لطفا با ما باشین.

اگه عشق نمک هستین

اگه عاشق چیپس هستین و فقط با خوردن اون حالتون بهتر می شه شاید از کمبود املاح رنج می برید. به نظر محققان آدمایی که در برنامه غذایی شون کلسیم کمی دریافت می کنن میل بیشتری به مصرف مواد غذایی شور دارن. سدیم به طور موقت اندازه کلسیم خون رو بالا می بره و بدن تصور می کنه که مشکل رفع شده. به خاطر همین هم میل زیادی به مصرف نمک پیدا می کنین تا کمبود املاحتان رو جبران کنین.

چیکار باید کرد؟

اجناس لبنی کم چرب و ماهی ساردین بخورین. در این صورت هم خدمت زیادی به سلامت استخون هاتون می کنین و هم میل شدیدتان به غذاهای شور کنترل می شه.

 

اگه عشق غذاهای تند هستین

میل شدید به غذاهای تند وقتی خود رو نشون میده که همیشه گرمتون باشه. یعنی اینکه دمای بدنتون بالا باشه. اودیه ها باعث تعریق بیشتر می شن. تعریق هم یکی از ساختارای طبیعی واسه پایین آوردن دمای بدن است. به خاطر همین هم در کشورای گرم مانند هند مردم بیشتر غذاهای تند می خورن.

شکلات یه ماده غذایی ضدافسردگیه. اگه همیشه دنبال شیرینی جات می دوید معنی اش این می تونه باشه که به دنبال عوض شدن خلق و خویتون هستین

چیکار باید کرد؟

 

اگه عشق شیرینی هستین

شکلات یه ماده غذایی ضدافسردگیه. اگه همیشه دنبال شیرینی جات می دوید معنی اش این می تونه باشه که به دنبال عوض شدن خلق و خویتون هستین. یا اینکه انرژی بدنتون کمه. بدن ما قندهای تصفیه شده موجود در شیرینی جات رو سریع تر جذب می کنه و به خاطر همین هم خیلی زود حس خوبی پیدا کرده و خوشحال تر میشین.

چیکار باید کرد؟

مصرف قندهای دیرجذب انرژی طولانی و بیشتری از قندهای تصفیه شده تولید می کنه. به خاطر همین بهتره از سیب زمینی تنوری یا نون تست کامل استفاده کنین.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

Related articles

این مواد غذایی را خام نخورید خام خواری این غذاها ممنوع است | تغذیه سالم

این مواد غذایی رو خام نخورین خام خواری این غذاها ممنوعه خیلی از مواد غذایی به صورت خام خورده می شن و شاید مشکلی واسه سلامت همه افراد پیش نیارن. اما نباید این مواد غذایی رو خام خورد. مثلا شاید عسل خام واسه بعضیا باعث حساسیت و مسمومیت شه و واسه یه سریای دیگه مشکلی […]

Learn More

این مواد غذایی هوش | بیماری

: این مواد غذایی هوش : اگه می خواین فرد باهوشی باشین، از خوردن مواد غذایی زیر دوری کنین.   چند دهه پیش محققان کشف کردن اگه به روغن گیاهی، هیدروژن اضافه کنن، این روغن جامد می شه و در دمای اتاق به همون شکل جامد باقی می مونه. متأسفانه این شکل جدید چربی که […]

Learn More

این مواد غذایی سرتان را درد می‌آورد | تغذیه سالم

این مواد غذایی سرتون رو درد می آورد میگرن یعنی سردرد شدید، یعنی تیر کشیدن شقیقه ها، یعنی حالت تهوع و کلی مشکلات دیگه.   مطمئنا اگه دچار این مشکل باشین هر چند وقت یه بار زندگی براتون سخت می شه و دنبال راهی واسه خلاص شدن از اون هستن. باید بدونین که بعضی از […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *