این موارد ناشی از عوارضی چاقی هستند | بیماری

: چاقی یه مریضی عذاب آور و دردسر سازه و بیشتر آدما از اون دوری میکنن.افراد لاغر اندام به دنبال چاقی هستن،در حالی که نمی دونن دارن به سمت یه مریضی بد میرن.چاقی مشکلات زیادی داره که کم کم گریبان گیر آدم می شن.در ادامه به مواردی اشاره میکنیم که به وجود اومده به وسیله مشکلات چاقی هستن و خطرناک هستن.

یه متخصص طب سنتی گفت: قطع قاعدگی، نازایی، سقط جنین و زایمون سخت, مرگ یهویی مخصوصا در افراد پیر, غشی موقع گرسنگی, نبود تشخیص به هنگام بیماریا, ابتلای تکراری به بیماریای عفونی و تب, ناتوانی در انجام فعالیتای روزمره از مشکلات چاقی حساب می شه.

به گزارش سلامت نیوز نیوز به نقل از تسنیم, مریم ایرانزاد اصل گفت: بدن آدم از نظر حجم می تونه کوچیک یا بزرگ شه. اگه این تغییر، به شکل بزرگی همه بدن و همراه با افزایش ماده یا زیاد شدن وزن باشه، «چاقی حقیقی» و اگه بدون زیاد شدن وزن باشه، «تخلخل» نامیده می شه. از طرف دیگه اگه کاهش حجم همه بدن (نقصان عام)، همراه با کاهش وزن باشه، «لاغری حقیقی» و بدون کاهش وزن، «تکاثف» می گن.

شکلای جور واجور چاقی

به گفته ایشون از نظر ساختار بدنی، دو نوع چاقی لحمی یا چاقی به وجود اومده به وسیله افزایش بافت ماهیچه ای و چاقی شحمی یا چاقی به وجود اومده به وسیله افزایش بافت چربی هست و از اونجایی که مزاج عضله یا لحم، گرم و تر و مزاج چربی یا شحم، سرد و تره، افراد لحیم (عضلانی) دچار غلبه گرمی و تری و افراد شحیم (پرچربی)، دچار غلبه سردی و تری می شن.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: به دلیل مزاج گرم تر جنس مذکر نسبت به جنس مونث، چاقی لحمی در مردان و چاقی شحمی در زنان شایع تره. تشخیص نوع چاقی، با لمس عضلات بدن انجام می شه: اگه در لمس، عضلات نرم و شل باشن، شحمی و اگه سفت باشن، لحمی؛ و اگه نه سفت و نه شل باشن، فرد معتدله.

مشکلات چاقی

ایران زاد اصل اضافه کرد: چاقی در زنان عوارضی مانند قطع قاعدگی، نازایی، سقط جنین و زایمون سخته هم اینکه مرگ یهویی مخصوصا در افراد پیر, غشی موقع گرسنگی, نبود تشخیص به هنگام بیماریا, ابتلای تکراری به بیماریای عفونی و تب, ناتوانی در انجام فعالیتای روزمره از مشکلات چاقی حساب می شه.

: هم اینکه خفقان و تنگی نفس, اسهال پشت سر هم, سکته و فلج, شکافتن رگای بزرگ و مشکل در روند بلوغ به صورت بلوغ زودرس یا دیررس، بسته به نوع و اندازه چاقی از مشکلات چاقی حساب می شه.

منبع :