این موارد ناشی از عوارضی چاقی هستند | بیماری

: چاقی یه مریضی عذاب آور و دردسر سازه و بیشتر آدما از اون دوری میکنن.افراد لاغر اندام به دنبال چاقی هستن،در حالی که نمی دونن دارن به سمت یه مریضی بد میرن.چاقی مشکلات زیادی داره که کم کم گریبان گیر آدم می شن.در ادامه به مواردی اشاره میکنیم که به وجود اومده به وسیله مشکلات چاقی هستن و خطرناک هستن.

یه متخصص طب سنتی گفت: قطع قاعدگی، نازایی، سقط جنین و زایمون سخت, مرگ یهویی مخصوصا در افراد پیر, غشی موقع گرسنگی, نبود تشخیص به هنگام بیماریا, ابتلای تکراری به بیماریای عفونی و تب, ناتوانی در انجام فعالیتای روزمره از مشکلات چاقی حساب می شه.

به گزارش سلامت نیوز نیوز به نقل از تسنیم, مریم ایرانزاد اصل گفت: بدن آدم از نظر حجم می تونه کوچیک یا بزرگ شه. اگه این تغییر، به شکل بزرگی همه بدن و همراه با افزایش ماده یا زیاد شدن وزن باشه، «چاقی حقیقی» و اگه بدون زیاد شدن وزن باشه، «تخلخل» نامیده می شه. از طرف دیگه اگه کاهش حجم همه بدن (نقصان عام)، همراه با کاهش وزن باشه، «لاغری حقیقی» و بدون کاهش وزن، «تکاثف» می گن.

شکلای جور واجور چاقی

به گفته ایشون از نظر ساختار بدنی، دو نوع چاقی لحمی یا چاقی به وجود اومده به وسیله افزایش بافت ماهیچه ای و چاقی شحمی یا چاقی به وجود اومده به وسیله افزایش بافت چربی هست و از اونجایی که مزاج عضله یا لحم، گرم و تر و مزاج چربی یا شحم، سرد و تره، افراد لحیم (عضلانی) دچار غلبه گرمی و تری و افراد شحیم (پرچربی)، دچار غلبه سردی و تری می شن.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: به دلیل مزاج گرم تر جنس مذکر نسبت به جنس مونث، چاقی لحمی در مردان و چاقی شحمی در زنان شایع تره. تشخیص نوع چاقی، با لمس عضلات بدن انجام می شه: اگه در لمس، عضلات نرم و شل باشن، شحمی و اگه سفت باشن، لحمی؛ و اگه نه سفت و نه شل باشن، فرد معتدله.

مشکلات چاقی

ایران زاد اصل اضافه کرد: چاقی در زنان عوارضی مانند قطع قاعدگی، نازایی، سقط جنین و زایمون سخته هم اینکه مرگ یهویی مخصوصا در افراد پیر, غشی موقع گرسنگی, نبود تشخیص به هنگام بیماریا, ابتلای تکراری به بیماریای عفونی و تب, ناتوانی در انجام فعالیتای روزمره از مشکلات چاقی حساب می شه.

: هم اینکه خفقان و تنگی نفس, اسهال پشت سر هم, سکته و فلج, شکافتن رگای بزرگ و مشکل در روند بلوغ به صورت بلوغ زودرس یا دیررس، بسته به نوع و اندازه چاقی از مشکلات چاقی حساب می شه.

منبع :

Related articles

این موارد اثرات آلرژی فصلی را تشدید می کنند | بیماری

: این موارد اثرات آلرژی فصلی رو شدید شدن می کنن : این موارد اثرات آلرژی فصلی رو شدید شدن می کنن  عواملی وجود دارن که اثرات آلرژی فصلی روی بدن رو شدید شدن می کنن مثل مصرف تعداد زیادی از مواد خوراکی حساسیت زا. کی دوست داره وقتی آلرژی اش بروز میکنه، با آبریزی بینی […]

Learn More

این میوه را همراه فست فود بخورید | سبزیجات

IL-6 یه شاخص واسه امتحان التهاب در بدنه. در تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیا، لوس انجلس (UCLA) انجام شد، مشخص گردید که مصرف نصف یه آووکادوی تازه همراه با برگرها (مثل همبرگر)، پروتئین اینترلوکین 6 (IL-6) رو خنثی می کنه. IL-6 یه شاخص واسه امتحان التهاب در بدنه. تحقیقات بالینی بسیاری واسه بررسی رابطه بین […]

Learn More

این مواد غذایی را خام نخورید خام خواری این غذاها ممنوع است | تغذیه سالم

این مواد غذایی رو خام نخورین خام خواری این غذاها ممنوعه خیلی از مواد غذایی به صورت خام خورده می شن و شاید مشکلی واسه سلامت همه افراد پیش نیارن. اما نباید این مواد غذایی رو خام خورد. مثلا شاید عسل خام واسه بعضیا باعث حساسیت و مسمومیت شه و واسه یه سریای دیگه مشکلی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *