این مواد غذایی می توانند به باز شدن رگ ها کمک کنند | طب ایرانی

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

این مواد غذایی می تونن به باز شدن رگا کمک کنن

خوراکیایی که رگای قلب رو باز می کنن

 

درزمان زمان، به دلیل انتخاب غذاهای ناسالم و روش نادرست زندگی، ممکنه رگا و شریانای قلب بسته شده و این موضوع به بیماریای جدی قلبی و فشارخون بالا منجرخواهد شد.تعداد خیلی از افراد واسه کنترل مشکلات قلبی خود از دارو استفاده می کنن، اما بعضی وقتا متحمل اثرات جانبی بسیار بد اونم می شن.
 
واسه جلوگیری از دچار شدن به مشکلات این داروها می تونین با کم تغییراتی در روش زندگی و عادات غذایی خود، به موفقیت برسین. اولین قدم در این راه مشورت با دکتر متخصصه. پس از مشورت با دکتر و در نظر داشتن شرایط بدنی و بیماریهای خاص احتمالی، می تونین فهرست خوراکیای زیر رو در برنامه غذایی خود بذارین.
 
این غذاها می تونن به باز شدن رگا کمک کنن، چون پر از آنتی اکسیدان، فیبر و بقیه مواد مغذی لازم واسه سلامت قلب هستن.
 
اسفناج
اسفناج یکی از بهترین سبزیجاته چون ارزون و زودپز بوده و تقریبا هرجایی پیدا می شه. علاوه بر اون، فیبر، آهن، فولیک اسید و پتاسیم رو که هر یک به تنظیم فشارخون و افزایش سلامت قلب کمک می کنن، به بدن میرسونه.

 
روغن نارگیل
با اینکه بیشتر افراد تصور می کنن که باید از چربیای اشباع شده گریزان باشن، اما این چربیا واسه یه زندگی سالم لازمند. روغن نارگیل یکی از بهترین چربیای اشباع شده چون باعث افزایش سلامت عروق قلبی می شه.

روغن نارگیل یکی از بهترین چربیای اشباع شده چون باعث افزایش سلامت عروق قلبی می شه

 
چای سبز
چای سبز منبع خوبی از کاتچینه که یه عنصر شیمیایی گیاهیه و اندازه کلسترولی رو که بدن در طول هضم و گوارش غذا جذب می کنه، کم می کنه. نوشیدن دو فنجون چای سبز در روز واسه این منظور کافیه.

چای سبز منبع خوبی از کاتچینه و واسه سلامت قلب خوبه

 

ماهی
واسه گرفتن بهترین نتیجه از خوردن این غذای به درد بخور، پیشنهاد می شه که دست کم دو بار در هفته اونو استفاده کنین. ماهیای روغنی مانند سالمون و ماهی تن دارای اسیدهای چرب امگا3 بوده و سطح کلسترول خون رو تنظیم می کنن . 

ماهیایی مانند سالمون دارای اسیدهای چرب امگا3 بوده و سطح کلسترول خون رو تنظیم می کنن

قهوه
تحقیقات نشون دادن که نوشیدن یه فنجون قهوه در روز می تونه خطر دچار شدن به بیماریای قلبی رو کم کنه. هم اینکه آرامش خاطری که پس از نوشیدن یه فنجون قهوه احساس می کنین هم واسه قلب خوبه. 

نوشیدن یه فنجون قهوه در روز می تونه خطر دچار شدن به بیماریای قلبی رو کم کنه

کلم بروکلی
بروکلی خوراکی عالی واسه سلامت قلبه که شامل ویتامین K است و از این رو در جلوگیری از سفت و سخت شدن رگای قلب مانع می شه. 

بروکلی خوراکی عالی واسه سلامت قلبه

 
دارچین
این ادویه عادی، دارای خواص به درد بخور بسیاری واسه سلامتیه. دارچین، اگه روزانه در حدود 5 گرم مصرف شه،می تونه کلسترول بد رو کاهش داده و از انسداد رگ های قلب جلوگیری کنه. دارچین هم اینکه دارای آنتی اکسیدانه که سلامت دستگاه گردش خون رو تضمین می کنه.

دارچین دارای آنتی اکسیدانه که سلامت دستگاه گردش خون رو تضمین می کنه

 
بادام
باداما هم خوشمزه ان و هم واسه قلب مفیدن چون دارای چربیای به درد بخور، ویتامین، پروتئین و فیبر هستن که همه سلامت قلب، رگا وعروق قلبی و دستگاه گردش خون رو زیاد می کنن. 

باداما هم خوشمزه ان و هم واسه قلب مفیدن

 
زردچوبه
زردچوبه به دلیل طعم و رنگ خاص و منحصربفردی که داره شناخته شده و یکی از مواد تشکیل دهنده عادی در ادویه کاریه. مصرف زردچوبه به سلامت قلب کمک می کنه. اضافه کردن زردچوبه به رژیم غذایی روزانه می تونه التهاب و تشکیل پلاکای خونی در رگای قلبی رو کم کنه. هم اینکه ماده رنگی زردچوبه به نام کرکیمن می تونه به نابود کردن چربی هایی که در رگا ته نشین می شن، کمک کنه. 

مصرف زردچوبه به سلامت قلب کمک می کنه

 
هندوانه
هندوانه دارای آمینواسیدی به نام سیترولینه که به پایین آوردن فشارخون کمک کرده و التهاب رگها و عروق رو کم می کنه و چون بدن رو به تولید اکسیدنیتریک مجبور می کنه، سلامت قلب وعروق اونو زیاد می کنه.  

هندوانه دارای آمینواسیدی به نام سیترولینه که التهاب رگها و عروق رو کم می کنه

 

.

منبع :