این مواد غذایی موهایتان را پرپشت می کند! | بیماری

:  

بسیاری افراد هزینه های زیادی واسه خرید شامپوای گرون و ماسکای تقویت کننده مو می پردازن غافل از اینکه رعایت رژیم غذایی سالم کم کم به داشتن موهایی درخشنده و پرپشت کمک می کنه.

آقای عرفانی متخصص تغذیه  به نقش تغذیه در استواری و زیبایی مو اشاره کرد و گفت: همه داشتن موهایی پرپشت و درخشنده به عنوان عنصری در زیبایی ظاهری اهمیت میدن و با اینکه بیشتر افراد نکات بهداشتی مانند شستشوی به موقع و کوتاه کردن مو رو رعایت می کنن اما بازم موهایی شکننده و کم پشت دارن.

ایشون با اشاره به اینکه در بعضی موارد صرفنظر از عوامل ژنتیک حتی بهترین شامپوهای شیمیایی هم اثری بر رشد مو نداره، اضافه کرد: با داشتن تغذیه مناسب که شامل پروتئین و ویتامینای گروه A,B,C و مواد معدنی طبیعی مانند آهن، مس، ید و کلسیم میشه تا حد زیادی جلوی ریزش مو رو گرفت.

تغذیه پروتئین موجود در غذا ساختار مو رو محکم کرده و از شکنندگی اون کم می کنه.

ماهی، مرغ، گوشت، پنیر و غلات پر از پروتئین هستن و همین طور ماست هم منبع پروتینی حیوونی حساب می شه که به افراد پیشنهاد می کنیم در برنامه روزانه چند قلم از این مواد غذایی رو جا بدن.

کمبود ویتامین هم می تونه به کمرنگ و نازک شدن مو منجر شه مثلا کمبود ویتامین B که در جریان خون نقش داره در رشد مو و رنگ اون اثر زیادی داره طوری که شوره سر و کچلی می تونه نشونه کمبود ویتامین Bکمپلکس باشه .

سویا، موز، حبوبات، تخم مرغ و ماست منشأ خوبی واسه تأمین این ویتامین هستن.

این متخصص تغذیه بیوتین رو یکی دیگه از مواد غذایی گفت که مصرف روزانه 100 میلی گرم از این ماده از ریزش مو در بعضی مردان جلوگیری می کنه که در ذرت، جو، گردو، بادام زمینی، تخم مرغ پخته و کلم برگ فت و فراوون پیدا میشه.

ایشون ویتامین C رو دلیل تقویت و نرمی رشته های مو گفت و اضافه کرد: مصرف اندازه این ویتامین که در گوجه فرنگی، مرکبات و سبزیجات فت و فراوون پیدا میشه از شکستن و خرد شدن موها جلوگیری می کنه.

ید موجود در مواد غذایی از عوامل مؤثر بر سلامت مو است و کمبود اون رشد مو رو از جا در آورد می کنه .غذاهای دریایی، قارچ، مارچوبه، سیر، اسفناج و تخم کنجد پر از ید هستن.

ایشون به آدمایی که ریشه موهای اونا ضعیفه و مویی کم پشت و شکننده دارن پیشنهاد کرد تا از اندازه آهن بدن خود با یه آزمایش باخبر شن چون که کمبود آهن باعث می شه تا اکسیژن کافی به موها نرسیده و ریشه مو ضعیف شه.

عنصر مس هم در ایجاد رنگ انهای مو نقش حیاتی داره و مصرف اندازه روی هم از ریزش مو پیشگیری می کنه.

.

منبع :

Related articles

این مواد غذایی می توانند به باز شدن رگ ها کمک کنند | طب ایرانی

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی این مواد غذایی می تونن به باز شدن رگا کمک کنن خوراکیایی که رگای قلب رو باز می کنن   درزمان زمان، به دلیل انتخاب غذاهای ناسالم و روش نادرست زندگی، ممکنه رگا و شریانای قلب بسته شده و این موضوع به بیماریای جدی قلبی و فشارخون بالا منجرخواهد […]

Learn More

این مواد غذایی را در سبد غذایی تان بگنجانید | تغذیه سالم

اگه بدن سالم و مقوی می خواین این مواد غذایی رو در برنامه غذایی تون بذارین. حبوبات؛ منبع غنی نشاسته، فیبر و نمکای معدنیلوبیا، عدس، نخود، ماش و کلا همه حبوبات ترکیب غذایی تقریبا مشابهی دارن. حبوبات پس از پخت شامل 15 تا 20% قند پیچیده هستن. که کم کم انرژی آزاد می کنن، به […]

Learn More

این مواد غذایی پرمصرف | دشمن مغز هستند | بیماری

به کار گیری شیرین کننده های مصنوعی در آخر به آسیبای مغزی می رسه. در زندگی شکلای جور واجور مختلفی از مواد غذایی وجود دارن که به نابودی هوش منجر می شن، در این مقاله به توضیح مواردی از اونا می پردازیم.هممون با اون دسته از مواد غذایی که باعث حملات قلبی، چاقی، سرطان و […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *