این مواد غذایی مشکلات جنسی تان را برطرف می کنند | تغذیه سالم

مشکلات در رابطه جنسی یکی از مسائلیه که تموم زن و شوهر با اونا درگیر هستن. شمام اگرجزو این دسته افراد هستین این روشها رو امتحان کنین.

یکی از راه های بهبود مشکلات جنسی از جمله نعوظ ایجاد تغییراتی ساده در سبک زندگیه. واسه بعضی مردان ، یکی بودن با سبک زندگی سالم مثل ترک سیگار، فعالیت بدنی منظم و کاهش استرس، تموم اون چیزی هستش که واسه خلاص شدن از مشکلات جنسی نیاز دارن. واسه یه سریای دیگه که درمانهای جدی تری نیاز دارن یکی بودن با تغییرات گفته شده در سبک زندگی در کنار دیگه درمانا کمک کننده هستش. تغییرات مهم و موثر در سبک زندگی عبارتند از:

ورزش منظم
ورزش منظم از راه های زیادی می تونه منتهی به بهتر شدن سلامت جنسی شه. ورزش درکنار بهبود میل جنسی می تونه فواید بیشماری داشته باشه از جمله تقویت قلب، تولید انرژی، کاهش فشار خون، بهبود قدرت و تونیسیته عضلات، تقویت و ساخت استخون ها، کمک به کاهش چربی بدن، کمک به کاهش استرس، تنش، اضطراب و افسردگی، افزایش اعتماد به نفس ، بهبود خواب، ایجاد حس استراحت و آرامش بیشتر، ایجاد ظاهر سالم تر و متناسب تر. واسه رسیدن به نتیجه بهتر باید دست کم 20 تا 30 دقیقه و ً در بیشتر روزای هفته ورزش کنین.

حفظ وزن سالم
اضافه وزن، مشکلات و مریضی های زیادی رو داره از جمله دیابت نوع 2 که می تونه منتهی به آسیب عصبی در سراسر بدن شه. در صورت آسیب اعصاب نواحی تناسلی، مشکلات جنسی از جمله نعوظ بدست اومده می شه.

فرونشاندن استرس
استرس فیزیولوژیکی سطوح هورمون آدرنالین رو افزایش می دهد و منتهی به انقباض عروق خونی می شه که می تونه نعوظ مردان رو دچار مشکل سازه. هرآنچه فرد در جهت آرامش تنش و ایجاد حس بهتر احساسی صورت دهد منتهی به بهتر شدن روابط و زندگی جنسی اش می شه. پس موارد استرس زای زندگی تون رو شناخته و راهکارهای مقابله و کنترل اونا رو فراگیرید.

مواد غذایی به درد بخور واسه رابطه جنسی بهتر
آواکادو
آواکادو غنی از ویتامین E هستش که خواص آنتی اکسیدانی داشته و در عین حال این میوه پر از پتاسیم و ویتامینB6ه که از مریضی قلبی پیشگیری کرده و جریان خون بهتری رو جفت و جور می کنه.هم اینکه آواکادو منبع خوبی از چربی های غیر اشباع مونو به حساب می رود که چربی دوستدار قلب حساب می شه. هر اون چیزی که به قلب و جریان خون کمک کنه منتهی به پشتیبانی از سلامت جنسی می شه. در مردان گرفتار به مریضی قلبی خطر دچار شدن به مشکل نعوظ دو برابر هستش چراکه هر دو مریضی گفته شده از آسیب عروق بدست اومده می شن.

توجه به چیزی که خورده می شه
برنامه غذایی که واسه سلامتی قلب مردان مضر باشه واسه توانایی اونا در داشتن نعوظ هم به درد بخور نیس. تحقیقات نشون دادن که همون الگوی غذایی که منتهی به حملات قلبی به وجود اومده به وسیله جریان خون محدود در عروق کرونری می شه می تونه مانع جریان خون در آلت تناسلی مردان شه. رژیم غذایی پر از مواد غذایی چرب و سرخ شده ، غذاهای روند شده و هم محدود از میوه و سبزیجات می تونه منتهی به کاهش گردش خون در سراسر بدن شه. بخاطر این مطالعه های گذشته نشون داده که مشکل میل جنسی در بین مردان تحت رژیم غذایی مدیترانه ای (شامل میوه، سبزیجات، غلات کامل، چربی های سالم مانند مغزها، روغن زیتون و ماهی) تقریباً کمیابه. رابطه بین رژیم غذایی مدیترانه ای و بهتر شدن روابط جنسی به طور با معنی به اثبات رسیده.

توت فرنگی
جریان خون مناسب واسه کارکرد بهتر جنسی هم در زنان و هم در مردان لازمه و توت فرنگی غنی از آنتی اکسیدان است و پس واسه قلب و عروق بسیار به درد بخور واقع می شه. هم اینکه
توت فرنگی غنی از ویتامین C هستش که یه جور آنتی اکسیدان حساب می شه و با تعداد بیشتر اسپرم در مردان همراه س.
توت فرنگی رو می تونید به عنوان میان وعده و یا به شکل مخلوط با ماست در کنار وعده های اصلی غذایی دریافت کنین.

بادام
بادام شامل روی، سلنیوم و ویتامینEه که مواد معدنی و ویتامینی هستن که در سلامت جنسی و تولید مثل مهم ان. سلنیوم در بهبود ناباروری کمک کننده س و مثل ویتامینE به سلامت قلبی کمک می کنه. روی هم ماده معدنیه که به تولید هورمون های جنسی مردونه کمک کرده و میل جنسی رو هم افزایش می دهد. همونطور که گفته شد جریان خون واسه بخش های جنسی مهمه پس چربی های خوب رو در برنامه غذایی خود بذارین مثل اسیدهای چرب امگا3 که در بادام یافت می شه.

منبع : دنیای تغذیه