این مواد غذایی شما را نصف می کنند ! | چاقی

در این جا چند غذا تقدیم حضورتون می کنیم که نصف مشکل اضافه وزن شما رو حل می کنه البته واسه حل نصفه دیگه باید زحمت بکشین و کمی هم ورزش کنین!

واسه وزن کم کردن و سوزوندن کیلوهای اضافی ۲ راه بیشتر وجود نداره؛ سوزوندن کالری بیشتر یا کمتر خوردن.
هیچکی هم خوشش نمیاد که به اون بگن کمتر بخور! حالا خوبیش اینه کنترل وزن فرمولایی داره که با کمک اونا کار ساده تر می شه. حجم غذای موجود در دهن، شکم و دستگاه گوارش پیامایی به مغز می فرسته . غذاهایی هستن که این پیاما رو تحت تاثیر قرار داده و به ما کمک می کنه تا کمتر غذا بخوریم یا کالری بیشتری بسوزونیم اما چربی سوزی درازمدت نیاز به چیزی فرا تر از چند روز رعایت و مراعات داره.

گوشت واسه چربی سوزی
گوشت کباب شده رو به رژیم غذایی خود اضافه کنین. محققان فهمیدن یه جور از اسید چرب به نام سی ال آ که به طور طبیعی در گوشت گاو، گوسفند و لبنیات پیدا میشه دلیلی واسه دفع چربیه. یافته های یه تحقیق نشون میده، آدمایی که به مدت ۶ ماه این اسید چرب رو در غذای خود گرفتن، ۴ درصد کاهش در توده چربی داشتن که این کاهش بیشتر در ناحیه پاا بوده پس کباب رو دریابید!

نخود واسه سیری
نخود و نخود فرنگی غنی

این مواد غذایی شما رو نصف می کنن !

از فیبرهای قابل جذب هستن که شما رو سیر نگه می دارن. البته ممکنه مقداری مزاج شما رو هم به هم بریزن. مطالعه ای که به وسیله محققان اسپانیایی روی ۲۰۰ نفر مریض که اضافه وزن داشتن انجام گرفته نشون داد وقتی این آدما به مدت ۴ ماه از یه رژیم غذایی با درصد فیبر بالا (متکی بر نخود) پیروی کردن ۵ کیلو وزن از دست دادن. این مقدار وزن فقط به واسطه خوردن نخود واقعا چشمگیره.

دو ممیز دو دهم کیلو گرم مقدار وزنیه که اگه یه چهارم قاشق غذاخوری فلفل تند به هر وعده غذایی خود اضافه کنین از دست میدید.

فلفل واسه رفع گرسنگی
شاید سوزوندن زبون با یه سس تند و آتشین کاری ظالمانه و بی رحمانه به نظر برسه ولی این کار مبنای علمی به طور کامل قدرتمندی داره. نتیجه مطالعه ای در ژورنال تغذیه بالینی نشون داده، چند داوطلب پردل و جربزه دانمارکی بعد از خوردن مقداری کاپسائیسین (ماده موثر فلفل) تمایل زیادی به خوردن غذا نداشتن.

تخم مرغ واسه سیری
پیراشکی و نون شیرینی رو بی خیال شید و سراغ تخم مرغ برید. یافته های مطالعه ای در ژورنال تحقیقات تغذیه این نکته رو بر مبنای مقایسه خوردن صبحونه های جور واجور نشون داده. نون و کیکای شیرین جدا از محتوای چربی خود، باعث بالا رفتن سطح قند خون شده و در نتیجه فرد رو مجبور می کنن تا بیشتر بخوره. عوضش خوردن تخم مرغ به دلیل کمیت و کیفیت بالای پروتئین خود دریافت کالری روزانه رو کاهش داده و به مدت طولانی تری شما رو سیر نگه می داره.

پنجاه و هفت درصد مقدار کاهشیه که طبق تحقیقات محققان انگلیسی درصورت خوردن اسفناج در توده چربی بدن اتفاق میفته.

اسفناج واسه لاغری

هیکل ملوان زبل رو به یاد بیارین واسفناج رو در برنامه غذایی خود دید کنین. اسفناج جدا از اینکه منبع غنی آهن هستش حجم بسیار زیادی هم فیبر داره. فیبر موجود در اسفناج ۲ برابر بیشتر سبزیا به بدن کمک می کنه تا چربیا رو به شکل موثرتری متابولیزه کنه. تحقیقات نشون داده، اضافه کردن اسفناج به برنامه غذایی روزمره تا ۷ درصد کالری دریافتی رو کم می کنه چون عبور غذا از دستگاه گوارش رو از جا در آورد تر می کنه.

پاستا واسه حفظ وزن
یکی از بد ترین مشکلات وزن کم کردن کاهش حجم عضلاته؛ حالا خوبیش اینه مطالعه ای که در ژورنال دیابت، چاقی و متابولیسم به چاپ رسیده نشون داده، غذاهایی با مقدار نشاسته پایین (آنایی که قند خون رو بدون این دست اون دست کردن بالا نمی برن) با حفظ توده عضلانی به کاهش وزن کمک می کنن. پس خوردن پاستا، سیب زمینی آب پز یا تنوری، نون جو و نونای سبوس دار عضلات شما رو حفظ می کنه.

پنج درصد مقدار چربی شکمی در عرض ۱۲ هفته بعد از خوردن اجناس پروبیوتیک از بین میره.

پروبیوتیک واسه تعادلمحققان آلمانی فهمیدن، افراد چاق در دستگاه گوارش خود با مشکل تعادل نداشتن میان باکتریا روبه رو هستن که باعث دریافت کالری بیشتری در بدن اونا می شه اما در افراد لاغر باکتریا کالری بیشتری مصرف کرده و کالری دریافتی فرد رو کاهش میدن پس خوردن روزانه اجناس پروبیوتیک مخصوصا ماست تعادل باکتریایی دستگاه گوارش رو برقرار خواهد کر

.

منبع :