این مواد غذایی را وارد لیست تابستانی خود کنید +تصاویر | بیماری

: مواد غذایی هم درست مثل ما هویت دارن. مثلا کافیه کمی قهوه بخورین تا انرژی پیدا کنین. از طرف دیگه، آب بدن شما رو با آرامش می پوشونه! تابستون امسال باید یاد بگیرین که تعدادی از مواد غذایی رو در بالای لیست خود قرار داده و تعدادی رو هم از این لیست خارج کنین.

با این پست آکا ایران همراه باشین.

میوه تازه، سبزی تازه، سالاد:

گرمای تابستون به کم آبی و از دست دادن الکترولیتا منجر می شه. و همین امر در شما احساس بیحالی، حالت تهوع و خستگی شده و حتی در موارد شدید به اسهال و یبوست منجر می شه. مصرف میوه ها و سبزیجات تازه رو زیاد کنین، می تونین با روشای خلاقانه این مواد غذایی رو خوشمزه تر از همیشه کنین.

نوشیدنی و دسرای پر میوه:

عصاره نارگیل، میوه های آبکی و دسرهای میوه ای بخورین. این مواد غذایی واسه متعادل نگه داشتن الکترولیتا مناسب بوده و باعث جذب مواد مغذی به بدن می شن.

تزریق آب:

جدای از مصرف آب به مقدار 10 تا 12 لیوان در روز، باید مراقب از دست دادن آب بدن و مواد مغذی باشین، و میوه های تازه مثل کیوی، توت فرنگی و یا حتی ریحان استفاده کنین.

سبزی سرخ کرده:

با سرخ کردن سبزیجات در روشای جور واجور اونا رو اشتهاآور و جذاب کرده و از هدیه اونا (کاهش کلسترول، مقابله با سرطان، خواص ضدپیری، ویتامین و انرژی) بهره مند شید.

سوپای سرد:

در طول تابستون می تونین سوپ سرد بخورین، مثل سوپ خیار، سوپ خوش طعم گوجه فرنگی و …

این مواد غذایی رو از لیست خط بزنین!

پروتئین اضافی:

پروتئین دیرتر از بقیه مواد غذایی هضم می شه، و کلا در گرما و کم آبی این زمان دو برابر شده و در شما احساس ناراحتی و حالت تهوع بوجود میاره. پیشنهاد روزانه مصرف پروتئین یه گرم به ازای هرکیلو وزن بدنه. مثل اگه وزن بدن شما 57 کیلوه، باید 57 گرم پروتئین استفاده کنین.

الکل نخورین!

این ماده باعث گرمای بیشتر می شه. الکل عروق رو گشاد کرده و خون بیشتری در بدن روان کرده و در شما احساس گرما و عرق بیشتری بوجود میاره. این ماده هم اینکه باعث بی آب شدن بدن هم می شه.

غذاهای روغنی و چرب:

وقتی بدن دچار کم آبی شه، نمی تونه مواد سنگین و روغنی رو از راه کلیه دفع کنه، و همین امر دلیل ادرار تکراری در زمان کم آبی بدن شماس. مواد غذایی چرب به پوست که دومین بخش دفعی بدن شماس می رسن، که همین امر باعث عرق بیشتر و از دست دادن آب بیشتر می شه. یادتون باشه که این بدن شما، سلامتی شما و زندگی شماس ، پس مواد غذایی رو با دقت بیشتری انتخاب کنین.منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

Related articles

این مواد غذایی مشکلات جنسی تان را برطرف می کنند | تغذیه سالم

مشکلات در رابطه جنسی یکی از مسائلیه که تموم زن و شوهر با اونا درگیر هستن. شمام اگرجزو این دسته افراد هستین این روشها رو امتحان کنین. یکی از راه های بهبود مشکلات جنسی از جمله نعوظ ایجاد تغییراتی ساده در سبک زندگیه. واسه بعضی مردان ، یکی بودن با سبک زندگی سالم مثل ترک […]

Learn More

این موقع موهایتان را رنگ نکنید | بیماری

این موقع موهاتون رو رنگ نکنین پزشکان اخطار میدن پس از مریضیایی که مخصوصا همراه با تب هستن، از دستکاری موها مانند صاف کردن ، رنگ کردن، مش و یا فر کردن موها جدا دوری کنین.   پزشکان اخطار میدن پس از مریضیایی که مخصوصا همراه با تب هستن، از دستکاری موها مانند صاف کردن […]

Learn More

این مواد غذایی لبخند به لبهایتان می‌نشاند | تغذیه سالم

این مواد غذایی لبخند به لب هاتون می نشاند واسه این که لبخند روی لب هاتون نقش ببنده و خوش خلق تر شید مواد غذایی که در زیر معرفی می کنیم رو در منوی روزانه تون بذارین. می بینین که عطر و بوی مطلوب اونا چه اثر مثبتی روی شما می ذاره.     قدرت […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *