این مواد غذایی را نخورید | کسل تان می کنند | تغذیه سالم

این مواد غذایی رو نخورین، کسل تون می کنن

به گفته کارشناسان بعضی مواد خوراکی موجب احساس خواب آلودگی و سستی در آدم می شن.
به نقل از مهر، کارشناسان تغذیه عنوان می کنن بعضی مواد خوراکی حس خواب آلودگی و بیحالی رو ایجاد می کنن به خاطر همین باید از خوردن اونا در محل کار یا قبل از ورزش دوری شه.
برنج سفید: این نوع برنج دارای شاخص گلوکزی بالاییه. وقتی که فردی برنج می خوره بعد از اون دچار بیحالی و سستی می شه.
نون سفید: کربوهیدراتای مثل نون سفید دارای شاخص گلوکزی بالا و بدون فیبر هستن، به خاطر همین به سرعت تجزیه شده و شما نمی تونین انرژی لازم از اونا رو دریافت کنین در نتیجه دچار بیحالی میشین.
نخود: نخود هم پر از تریپتوفان (اسیدآمینه مربوط به سروتونین که با خواب رابطه داره) است، به خاطر همین بعد از خوردن اون، چرت نیمروزی اجباری می شه.
گوشت قرمز: اندازه چربی بالا در گوشت قرمز مثل همبرگر و استیک می تونه حس بیحالی در شما بسازه. بدن شما نیاز خیلی انرژی واسه تجزیه گوشت قرمز داره، بخاطر این تموم انرژی شما صرف اون می شه.
شیرینی: اندازه قند بالا در شیرینی جات باعث می شه بدن انسولین ترشح کرده و در نتیجه تریپتوفان بسیار زیادی در مغز آزاد شده و شما احساس خواب آلودگی می کنین.

منبع :

Related articles

این مواد غذایی را نباید با هم خورد؟ | تغذیه سالم

چه خوراکیایی رو با هم نخوریم؟ کدوم مواد غذایی که نباید با هم خورد؟ طبق گزارش  میهن تاز متخصص طب سنتی با اشاره به پرهیزات و تداخلات غذایی گفت: مصرف هم زمان ماست و گوشت منتهی به تولید مواد هضم نشده می شه که بیشترین ضرر رو به مفاصل وارد می کنه. ریحانه معینی در […]

Learn More

این موقع موهایتان را رنگ نکنید | بیماری

این موقع موهاتون رو رنگ نکنین پزشکان اخطار میدن پس از مریضیایی که مخصوصا همراه با تب هستن، از دستکاری موها مانند صاف کردن ، رنگ کردن، مش و یا فر کردن موها جدا دوری کنین.   پزشکان اخطار میدن پس از مریضیایی که مخصوصا همراه با تب هستن، از دستکاری موها مانند صاف کردن […]

Learn More

این مواد غذایی قلب شما را سالم و جوان نگه میدارند | تغذیه سالم

به کار گیری خوراکیای خاص واسه داشتن قلب سالم در گذشته باور بر این بود که چربی و کلسترول موجب انسداد شریانا می شن و این شرایط به بروز سکته مغزی و یا حمله قلبی منجر می شه. چیزی که محققان الان می دونن اینه که مریضی قلبی به واسطه التهاب شکل میگیره. محرکای منفی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *