این مواد غذایی را نخورید بهتر است | رژیم غذایی

این مواد غذایی رو نخورین بهتره 

تعداد زیادی از مواد غذایی هستن که خوردن اونا هیچ سودی واسه بدن نداره و از طرفی ممکن هست به ضرر سلامت بدن هم باشن. هرکدوم از ما در شروع سال گذشته تصمیمایی رو می گیریم. یکی از این تصمیمای مشترک، داشتن اندامی متناسب همراه با سلامتی روحی و جسمی هست.

اما لازمه این اهداف، تغذیه سالم هست و باید دقت داشت همه غذاای به ظاهر سالم، ممکن هست درواقع سالم نباشن. تعداد زیادی از این غذاها شامل قند، چربی، کربوهیدرات و افزودنیای مخفی زیادی هست پس بیایید نگاه مختصری به این غذاها بندازیم و در کاربرد اونا احتیاط بیشتری کنیم.

ماست طعم دار

ماست به عنوان ماده خوراکی سالم و کاربردی واسه سیستم گوارشی، به کار میره اما باید دقت داشت ماستایی با عنوان «طعم دار» شامل قند خیلی هست.

مکملای پروتیینه

طبق گفته بعضی متخصصین، مصرف Protein Bar یا همون مکملای پروتیینه، به دلیل خاصیت سیرکنندگی، واسه افراد دارای رژیم لاغری، آزاد هست و واسه ورزشکاران حرفه ای تا حدی مناسب بوده به چه دلیل که غنی از کالری قند و چربی هست اما واسه افراد معمولی آزاد نیس.

غذاای کنسروی

غذاای کنسروی خصوصا سوپا، به نظر سالم و اقتصادی میان، اما سوپای آماده شامل نگهدارنده و نمک فراوون بوده و در نتیجه ارزش خوراکی پایینی دارن.

غذاای منجمد

غذاای منجمد شاید از نظر زمان، به صرفه باشن، اما از نظر نمک و نگهدارندهای خوراکی واسه سلامتی، ضرر دارن.

آبمیوها

تعداد زیادی از شرکتای آبمیوه سازی، ادعای ساخت آبمیوهای طبیعی و سالم از میوه ها رو می کنن. شاید این ادعا همیشه دروغ نباشه، اما بیشتر آبمیوهای صنعتی غنی از قند و نگهدارنده هستن و واسه افراد با هدف کاهش وزن گزینه مناسبی نخواهدبود.

اسنکای کم کالری

میان وعده های کم کالری و در عین حال خوشمزه، مانند شکلای جور واجور کیک و بیسکویت، شیرینی و شکلات هرچند از نوع کم کالری، ادعای تعداد خیلی از تولیدکنندگان در صنف غذا هست. شاید این ادعا دور از ذهن باشه اما حقیقت داره، چون از نظر اندازه و کالری «به کار گیری شیرین کننده های مصنوعی»، کوچکتر و هرچند مضر واسه سلامتی، تبدیل شدن.

برگرهای گیاهی

شاید در نظر شما برگرهای گیاهی کم کالری باشن اما با نگاه به برچسب خوراکی و مقایسه همبرگر و برگر گیاهی متوجه خواهیدشد که از نظر کالری تو یه سطح هستن.

آب گازدار

  نوشیدنیای شامل آب گازدار دارای شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام هستن که واسه سلامتی مضر بوده، پس بهتر هست به جای آب گازدار از آب معمولی استفاده کرد.نوشیدن آب گازدار به آدمایی که مشکلات گوارشی، زخم و ورم معده و سوزش سر دل دارن، پیشنهاد نمی شه به چه دلیل که نوشیدنیای گازدار معده رو تحریک

و مشکلات اونو دوبرابر میکنه. بر خلاف این که آب گازدار واسه رفع تشنگی پیشنهاد میشه اما بیشتر دندانپزشکان، اسیدی بودن دندون ها رو از جمله ضررها آبای گازدار عنوان کرده و خواهان نبود مصرف اون هستن. آب گازدار واسه کودکان زیر پنج سال مضر هست.

.

منبع :gahar.ir

جمع آوری به وسیله بخش رژیمای لاغری ، رژیمای چاقی سایت آکا

Related articles

این میان وعده مانع پرخوری می شود | تغذیه سالم

مصرف کشمش می تونه خطر دچار شدن به دیابت و مریضیای قلبی رو کم کنه. تحقیقات محققان آمریکایی نشون میده کودکانی که از کشمش و انگور به عنوان میان وعده استفاده می کنن در طول روز تمایل کمتری به مصرف مواد خوراکی پرکالری دارن. از طرف دیگه کودکانی که تمایل بیشتری به مصرف شکلات، چیپس […]

Learn More

این موادغذایی باعث افزایش تمرکز می شود | تغذیه سالم

در دنیای پرمشغله امروزی اگه در میون این همه مسئولیت بتونین قدرت تمرکز خود رو حفظ و تقویت کنین مطمئنا در انجام وظایفتون موفق تر و از زندگی خود راضی تر هستین. روزنامه آرزو: در دنیای پرمشغله امروزی اگه در میون این همه مسئولیت بتونین قدرت تمرکز خود رو حفظ و تقویت کنین مطمئنا در […]

Learn More

این مواد غذایی سردردتان را کم می کند | تغذیه سالم

اگه شمام از سردرد رنج می برید این مواد غذایی رو امتحان کنین. درد به وجود اومده به وسیله یه سردرد واقعا بد می تونه باعث متوقف کردن فعالیتای روزانه شما شه. حالا خوبیش اینه بعضی غذاا دارای اثری آرامش دهنده هستن که می تونین اونا رو به رژیم غذایی خود اضافه کنین. شیر کم […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *