این مواد غذایی را نباید با هم خورد؟ | تغذیه سالم

چه خوراکیایی رو با هم نخوریم؟

کدوم مواد غذایی که نباید با هم خورد؟

طبق گزارش  میهن تاز متخصص طب سنتی با اشاره به پرهیزات و تداخلات غذایی گفت: مصرف هم زمان ماست و گوشت منتهی به تولید مواد هضم نشده می شه که بیشترین ضرر رو به مفاصل وارد می کنه.

ریحانه معینی در مورد موضوع پرهیزات و تداخلات غذایی در طب سنتی گفت: مصرف مواد غذایی بعضی وقتا در کنار هم منع شده،

البته منظور این نیس که اگه کسی یه بار این مواد رو با هم مصرف کنه شک نداشته باشینً دچار آسیب می شه، اما مصرف همیشگی اونا مشکل ساز هستش.

ایشون اضافه کرد: مصرف هم زمان ماست و گوشت در کنار هم منتهی به تولید مواد هضم نشده می شه که بیشترین ضرر رو به مفاصل وارد می کنه،

پس انگار مصرف دوغ با کباب نامناسبه، برخلاف اینکه این مسئله عادی بوده و عوارضی رو واسه فرد مصرف کننده داره.

متخصص طب سنتی اضافه کرد: مصرف هم زمان سرکه و برنج درب روده، قولنج و اسپاسم و انسداد گوارشی رو به همراه داشته و مصرف انگور بعد از کله پاچه معده رو متضرر کرده و دلیل آسیب به اون می شه.

معینی ادامه داد: مصرف ماهی و تخم مرغ پخته هم زمان دلیل بروز فساد هضم و اسهال شده و می تونه در صورت ادامه، دچار شدن به نقرس رو به همراه داشته باشه.

ایشون اضافه کرد : آشامیدن آب سرد بعد از غذای گرم و یا شیرینی، دندانا رو آسیب میرسونه و حتی می تونه موجب افتادن اون شه، هم اینکه شیر و ترشی، گوشت کبوتر و گنجشک با سیر و شیر با خربزه رو نباید با هم مصرف کرد.

متخصص طب سنتی در آخر گفت : مصرف هم زمان ماهی و شیر احتمال دچار شدن به لک و پیس و قولنج روده رو داشته، پس پیشنهاد می شه پرهیزات و تداخلات غذایی جهت پیشگیری از بیماریا درنظر گرفته شه.

.

منبع : mihantaz.com