این مواد غذایی را نباید با هم خورد؟ | تغذیه سالم

چه خوراکیایی رو با هم نخوریم؟

کدوم مواد غذایی که نباید با هم خورد؟

طبق گزارش  میهن تاز متخصص طب سنتی با اشاره به پرهیزات و تداخلات غذایی گفت: مصرف هم زمان ماست و گوشت منتهی به تولید مواد هضم نشده می شه که بیشترین ضرر رو به مفاصل وارد می کنه.

ریحانه معینی در مورد موضوع پرهیزات و تداخلات غذایی در طب سنتی گفت: مصرف مواد غذایی بعضی وقتا در کنار هم منع شده،

البته منظور این نیس که اگه کسی یه بار این مواد رو با هم مصرف کنه شک نداشته باشینً دچار آسیب می شه، اما مصرف همیشگی اونا مشکل ساز هستش.

ایشون اضافه کرد: مصرف هم زمان ماست و گوشت در کنار هم منتهی به تولید مواد هضم نشده می شه که بیشترین ضرر رو به مفاصل وارد می کنه،

پس انگار مصرف دوغ با کباب نامناسبه، برخلاف اینکه این مسئله عادی بوده و عوارضی رو واسه فرد مصرف کننده داره.

متخصص طب سنتی اضافه کرد: مصرف هم زمان سرکه و برنج درب روده، قولنج و اسپاسم و انسداد گوارشی رو به همراه داشته و مصرف انگور بعد از کله پاچه معده رو متضرر کرده و دلیل آسیب به اون می شه.

معینی ادامه داد: مصرف ماهی و تخم مرغ پخته هم زمان دلیل بروز فساد هضم و اسهال شده و می تونه در صورت ادامه، دچار شدن به نقرس رو به همراه داشته باشه.

ایشون اضافه کرد : آشامیدن آب سرد بعد از غذای گرم و یا شیرینی، دندانا رو آسیب میرسونه و حتی می تونه موجب افتادن اون شه، هم اینکه شیر و ترشی، گوشت کبوتر و گنجشک با سیر و شیر با خربزه رو نباید با هم مصرف کرد.

متخصص طب سنتی در آخر گفت : مصرف هم زمان ماهی و شیر احتمال دچار شدن به لک و پیس و قولنج روده رو داشته، پس پیشنهاد می شه پرهیزات و تداخلات غذایی جهت پیشگیری از بیماریا درنظر گرفته شه.

.

منبع : mihantaz.com

Related articles

این مواد غذایی را سرخ کرده میل کنید | تا ویتامین بیشتری برای مبارزه با بیماری ها جذب کنید!! | تغذیه سالم

آکایران :اگه این مواد غذایی که شامل کاروتنوئید هستن رو به جای بخارپز یا هواپز کردن، در روغن سرخ کنین بازم مقدار بیشتری از اونا رو می تونین جذب کنین چون که این ویتامینها محلول در چربی هستن. کاروتنوئید چیه و در کدوم سبزیجات وجود دارن؟ بنا : در حالی که سرخ کردن مواد غذایی […]

Learn More

این مواد غذایی سرطان را به جانتان می‌اندازد(1) | تغذیه سالم

این مواد غذایی سرطان رو به جانتون میندازن(١) شاید باورتون نشه همین مواد غذایی که امروز با اشتهای تموم می خورید امکان داره فردای روزگار بلای جانتون شه. بله راسته! بعضی از خوردنیا احتمال دچار شدن به سرطان رو زیاد می کنن. در واقع عادتای غذایی ما عامل اصلی بروز 30 درصد از تومورها هستش. […]

Learn More

این میوه جدید و خواص ضد سرطانی اش | سبزیجات

  این میوه ای گرمسیری با پوستی قهوه ای رنگ  طعم و مزه شیرینه که دارای فایده های درمانی واسه بعضی بیماریها و هم اینکه بازسازی دندانهاست. کارشناسان هندی می گن: «چیکو» که یه میوه گرمسیریه خاصیت ضدسرطانی داره. این کارشناسان در تحقیقات خود دیدن که عصاره «متانولی» این میوه شامل «فیتوکمیکالا»ی فعالیه که روی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *