این مواد غذایی را دوبار گرم نکنید | خطرناک است!! | تغذیه سالم

آکایران :گرم کردن دوباره بعضی از غذاها موجب به وجود اومدن یه سری مواد سمی و خطرناک می شوذ که واسه بدن خطرناکه. مراقبت باشین این مواد غذایی رو دوبار گرم نکنین.

دوبار گرم کردن این مواد غذایی خطرناکه

بنا : بیشتر دیده می شه که افراد باقی مونده غذای خود رو فریز کرده و بعد دوباره اونو مصرف می کنن. هر چند در بعضی موارد، این کار اشکالی نداره اما بعضی وقتا سلامت افراد رو تهدید می کنه. به گفته کارشناسان نگه داری باقی مونده غذاها و گرم کردن دوباره اونا خطرات جدی رو واسه بدن داره. واقعیت اینه که بعضی غذاهای خاص پس از دوبار گرم کردن هیچ گونه ارزش غذایی نداره.

 

گرم کردن دوباره سیب زمینی

این ماده غذایی ارزش غذایی بالایی داره و واسه بدن خوبه. اما اگه سیب زمینی واسه بار دوم گرم شه، ارزش غذایی خود رو از دست میده و در بدن ایجاد سم می کنه.

 

گرم کردن دوباره اسفناج

گرم کردن دوباره اسفناج می تونه بسیار خطرناک باشه؛ این سبزی شامل درصد بالایی نیتراته که پس از گرم کردن دوباره به نیتریت تبدیل می شه که سرطان زاست. اسفناج رو بدون این دست اون دست کردن پس از پختن استفاده کنین.

 

گرم کردن دوباره مرغ

خوردن گوشت مرغ پس از یه روز می تونه بسیار خطرناک باشه چون که ترکیب پروتئین تغییر می کنه و باعث بروز مشکلات گوارشی می شه. از اونجا که مرغ نسبت به گوشت از پروتئین بیشتری برخورداره، بهتره به طور سرد مصرف شه. اگه لازم باشه بهتره در دمای کم و در دراز مدت گرم شه.

 

گرم کردن دوباره کرفس

این سبزی کاربرد زیادی در پخت سوپ داره. کرفس شامل نیتراته و در صورت گرم شدن دوباره به ماده خطرناک تبدیل می شه پس اگه در پخت سوپ ازش استفاده می کنین، به هنگام مصرف دوباره کرفس اونو جدا کنین. در آخر باید گفت که حتی نوع گرم کردن غذا هم خیلی مهمه چون که امروزه آدما به طور خیلی از مایکروویو واسه گرم کردن و پخت غذای خود استفاده می کنن و غافل از مشکلات اون هستن.

 

گرم کردن دوباره قارچ

این ماده غذایی یکی از شناخته شده ترین مواده که تحت هیچ شرایطی نباید واسه دومین بار گرم شه، چون که ترکیب پروتئین اون پس از گرم شدن دوباره تغییر می کنه و مشکلات گوارشی واسه فرد داره. در صورت ضرورت سرد استفاده کنین.

 

گرم کردن دوباره تخم مرغ

این ماده غذایی وقتی که در برابر دمای بالا قرار میگیره، در بدن سم بوجود میاره. جالبه بدونین که این اتفاق شامل غذاهایی که در پختشان از تخم مرغ استفاده شده، نمی شه. از گرم کردن دوباره تخم مرغ دوری کنین.

 

گرم کردن دوباره چغندر

این سبزی شامل نیتراته و واسه سلامتی خوبه. مصرف چغندر پس از گرم کردن دوباره خطرناک نیس اما بهتره که به صورت سرد مصرف شه.

 

 

منبع :

Related articles

این مواد واقعا سرطان زا هستند؟ | بیماری

برترینا: اسپریای بدن، محلولای شست وشوی دهن و داروهای چربی سوز و … مواردی هستن که سالای ساله مردم باور دارن منتهی به ایجاد سرطان می شن. این باورها واقعیت دارن؟ خطرناک بودن این مواد ثابت شده؟ دلیل این نوع تفکرات چیه و از کجا اصل گرفته؟ واسه پیدا کردن جواب این سوالا در ادامه […]

Learn More

این میوه را بخورید تا رشد مژه هایتان زیاد شود | تغذیه سالم

این میوه رو بخورین تا  رشد مژه هاتون زیاد شه. ظاهر این میوه مثل سیبه اما بعضیا می گن خواص اون حتی از سیب هم بیشتره! «به» یکی از میوه های خاص فصل سرده که به دلیل طعم گسی که داره بسیاری اوقات ندیده و دست کم گرفته می شه، اما طرفداران اون می دونن […]

Learn More

این میزان خواب در طول شبانه روز برای شما مناسب است | بیماری

: این اندازه خواب در بیست و چاری واسه شما مناسبه : داشتن خواب خوب و مناسب یکی از ملزومات اصلی سلامتیه. داشتن خواب راحت می تونه دلیل دو برابر شدن انرژی شما در طول روز شه. زمان خواب تاثیر بسیار زیادی در کیفیت خواب داره؛ شما باید بدونین که بسته به اندازه فعالیت و […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *