این مواد غذایی را در فریزر نگذارید | بیماری

: این مواد غذایی رو در فریزر نذارین

بهترین محیط واسه نگهداری سیر محلی خشک و خنکه اما نه دمای بسیار پایین

نگهداری از هر ماده غذایی روش و روش خاص خودشو داره. بعضی از مواد غذایی رو اگه داخل فریزر بذارین ممکنه خاصیت اصلی خودشو از دست بده. در این مقاله لیستی از مواد غذایی که نباید درون فریزر نگهداری کنین رو جمع آوری کردیم.

نگهداری مواد غذایی به روش و روشی درست در حفظ سلامت و مواد مغذی موجود در اونا نقشی اساسی داره که در این بخش به اون دسته از مواد غذایی که نگهداری اونا در فریزر ممنوعه می پردازیم.

گوجه فرنگی رو در فریزر نگهداری نکنین

گوجه فرنگی به عنوان منبع غنی ویتامین C از ارزش بالایی برخورداره که اگه اونو در فریزر نگهداری شه دیگه از ویتامین C و لیکوپن موجود در اون که دلیلی در پیشگیری از دچار شدن به سرطان است خبری نیس.

سیر رو در فریزر نگهداری نکنین

سیر بعد از قرار داده شدن در فریزر حالت سفتی و انسجام بافتهای خود رو از دست میده . بهترین محیط واسه نگهداری سیر محلی خشک و خنکه اما نه دمای بسیار پایین.

سیب زمینی رو در فریزر نگهداری نکنین

نگهداری سیب زمینی در فریزر و دمای پایین اونو تبدیل به سیب زمینی بدون کیفیت مناسب واسه مصرف می کنه چون که بهترین محل واسه نگهداری سیب زمینی با در نظر گرفتن حفظ خواص اون در محیط آشپزخانه اما با درجه گرما مناسب که نباید گرم باشه.

پیاز رو در فریزر نگهداری نکنین

بدترین ایده واسه نگهداری پیاز داخل فریزره که آب میان بافتی اون لایه های پیاز رو نرم و غیر قابل مصرف می کنه.

نون رو در فریزر نگهداری نکنین

فریزر شما نون رو خشک کرده و اگه بیشتر از چند روز نون رو در دمای فریزر نگهداری شه کیفیت مناسب واسه مصرف رو نداره.

روغن زیتون رو در فریزر نگهداری نکنین

شما باید روغن زیتون رو در محیطی خشک و تاریک نگهداری کنین چون که کارکرد و طبیعت روغن زیتون این طور بهتر حفظ می شه.

عسل رو در فریزر نگهداری نکنین

هیچ احتیاجی به حفظ و نگهداری عسل در فریزر موجود نیس چون که عسل ماده ای بسیار مقاوم در برابر فساده و با قرار دادن عسل در فریزر اونو به حالتی کریستالی و ناخوشایند واسه مصرف تبدیل می کنین.

.

منبع : nasimnaz.ir