این مواد غذایی را بین افطار تا سحرتان حتما بخورید | تغذیه سالم

خوراکیایی که در ماه رمضان شما رو سیر نگه می داره.

اینکه شما در ماه رمضان فاصله بین افطار و سحر چه چیزایی رو میل می کنین در سیر نگه داشتن تون در ماه رمضان بسیار موثره.

مغزها :

مغزهایی مانند پسته، بادام، گردو و … پر از انرژی بسیار زیادی هستن و شما رو در طول روز سیر نگه می دارن. شما با خوردن این مغزها در وعده افطار تا سحر هیچوقت احساس گرسنگی نمی کنین. تنها نکته مهم در این بحث اینه که باید از نوع خام این مغزها استفاده کنین چون مغزهای شور باعث تشنه شدنتون می شن.

کره مغزها :

کره مغزهای جور واجور مانند کره بادام زمینی، کره بادام و چیزای دیگه ای به جز اینا به دلیل دارا بودن مغزها به شما انرژی بسیار زیادی داده و از ایجاد احساس گرسنگی در شما جلوگیری می کنن.

آووکادو :

این میوه منبع غنی از پتاسیم و ویتامینای A و E بوده و قند بسیار کمی داره. چند برش از این میوه رو اگه با خامه مخلوط کنین واسه چند ساعت شما رو سیر نگه می داره.

زیتون مشکی و سبز :

زیتون ها غنی از فیبر و ویتامین E هستن . شما می تونین در وعده سحری با غذاتون اونا رو بخورین. حواستون باشه قبل از مصرف زیتونا رو در آب گذاشته تا مقداری از شوری اون گرفته شه.

شکلات مشکی :

شکلات مشکی ( با درصد 85 به بالا ) دارای قند بسیار کمیه.اگه نمی تونین شکلات مشکی رو به تنهایی بخورین می تونین اونو با تیکه ای از بیسکویت بخورین.

نارگیل :

نارگیل به تنهایی خودش می تونه یه غذای خوب و عالی باشه. این میوه منبع غنی از چربیای سالم و پروتئینه.


میوه های خشک و تازه :

شکلای جور واجور توت های خشک و تازه یه منبع غذایی بسیار غنی در تغذیه هستن که قند بسیار کمی هم دارن.  

seemorgh.com

جمع آوری سلامت اکاایران

Related articles

این موارد میل جنسی تان را کم می کند | تغذیه سالم

اگه میل جنسی تون فروکش کرده، ممکنه دلیل این باشه که خواب کافی ندارین. خیلی دیر به بستر می رید یا خیلی زود از خواب بلند میشین؟ مشکلات خواب مانند دیر خوابیدن یا پریدن از خواب دارین، یا دچار آسیب قطع تنفس بین خوابین؟ هر چیزی که خواب خواب شبونه شما رو دچار مشکل کنه، […]

Learn More

این مواد غذایی کالری صفر دارند | رژیم غذایی

مواد غذایی که کالری صفر دارن می تونن به کسائیکه به دنبال کاهش وزن هستن کمک کنن چون که کالری کمی رو در بردارن و بدن مجبور می شه تا از انرژیای ذخیره شده خود هم در کنار اونا استفاده کنه. ممکنه وقتی کالری صفر رو می شنوین بهت زده شید. چون همه موادی که […]

Learn More

این مواد غذایی را نخورید بهتر است | رژیم غذایی

این مواد غذایی رو نخورین بهتره  تعداد زیادی از مواد غذایی هستن که خوردن اونا هیچ سودی واسه بدن نداره و از طرفی ممکن هست به ضرر سلامت بدن هم باشن. هرکدوم از ما در شروع سال گذشته تصمیمایی رو می گیریم. یکی از این تصمیمای مشترک، داشتن اندامی متناسب همراه با سلامتی روحی و جسمی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *