این موادغذایی باعث افزایش تمرکز می شود | تغذیه سالم

در دنیای پرمشغله امروزی اگه در میون این همه مسئولیت بتونین قدرت تمرکز خود رو حفظ و تقویت کنین مطمئنا در انجام وظایفتون موفق تر و از زندگی خود راضی تر هستین.

روزنامه آرزو: در دنیای پرمشغله امروزی اگه در میون این همه مسئولیت بتونین قدرت تمرکز خود رو حفظ و تقویت کنین مطمئنا در انجام وظایفتون موفق تر و از زندگی خود راضی تر هستین. در این مطلب به چند ماده غذایی مهم که به افزایش و تقویت قدرت تمرکز کمک می کنن، اشاره شده.

آووکادو و غلات کامل

این موادغذایی باعث افزایش تمرکز می شه

کارکرد تموم اعضای داخل بدن به خصوص قلب و مغز بستگی به جریان خون مناسب داره. داشتن یه رژیم با غلات کامل و میوه هایی مانند آووکادو می تونه خطر بیماریای قلبی و عروقی رو کم کنه و منتهی به کاهش کلسترول LDL شه و این عامل منتهی به کاهش خطر تشکیل پلاک و افزایش سرعت جریان خون شده و یه راه حل ساده و خوشمزه واسه تقویت سلولای مغزی است. آووکادو جانشین مرغوبی واسه غذاهایی دریایی و واسه افرادیه که ماهی دوست ندارن.هم اینکه با به کار گیری غلات کامل مانند نون گندم کامل (سنگک و جو) فیبر و ویتامین E لازم بدن تامین شده و از اونجا که میوه آووکادو دارای چربی به درد بخور غیراشباعه، باعث ایجاد جریان خونی روان در رگا می شه.
کافئین
مصرف ملایم و متعادل کافئین می تونه شما رو هوشیارتر سازه. در واقع هیچ ماده جادویی واسه تقویت هوش یا باهوش کردن شما وجود نداره، اما مواد خاصی مانند کافئین می تونه باعث افزایش انرژی در شما شده و به شما در افزایش دقیق شدن و فوکوس کردن وتوجه کمک کنه.
صبحونه بخورین

تحقیقات نشون دادن که خوردن صبحونه باعث افزایش سریع حافظه و توجه در افراد می شه. علم آموزانی که موقع رفتن به مدرسه صبحونه مصرف می کنن نسبت به آنایی که صبحونه نمی خورن کارکرد بسیار بهتری دارن.غذاهایی که به عنوان سوخت مناسب مغز جایگاه خاص ای در فهرست محققان دارن شامل غلات کامل و سبوس دار به دلیل فیبر بالا، لبنیات و میوه ها هستن. البته در مصرف صبحونه هیچ وقت زیاده روی نکنین؛ چون محققان فهمیدن که صبحانه های بسیار پر کالری هم می تونن باعث کاهش تمرکز افراد شن.
ذرت
با اضافه کردن مقدار کمی پاپ کورن ساده به غذای خود می تونین از امتیازات قابل توجه اون در بهبود قدرت تمرکز، بهره مند شید. این میان وعده خوشمزه شامل ویتامینای B۶، B۱۲ و E هستش که به تقویت تمرکز، حافظه و قدرت مغزی کمک می کنه.
شکلات و مغز
مغزها و دانه های روغنی منابع خوب آنتی اکسیدان و ویتامین هستن و با مصرف مغزها و دانه های روغنی کارکرد سلولای مغزی در سنین بالا زیاد می شه. شکلات تیره دارای آنتی اکسیدانا و محرکای طبیعی مانند کافئینه که دقیق شدن و فوکوس کردن وتوجه افراد رو زیاد می کنه.
بلوبری

تحقیقات انجام شده روی حیوانات نشون داده که بلوبری باعث مراقبت از مغز بر علیه آسیبای رادیکالای آزاد شده و تاثیر عامل سن در ایجاد بیماریایی مانند فراموشی و مشکل حواس رو کم می کنه. تحقیقات زیادی نشون دادن که رژیمای غنی از آنتی اکسیدانا به شکل آشکاری باعث افزایش یادگیری و بهبود کارکرد عضلات در موشای سن بالا شده و اونا رو از نظر ذهنی و کارکرد مغز با موشای جوون برابر ساخته.
سبزیجات سبزرنگ
این سبزیجات مثل اسفناج و بروکلی چون غنی از فولیک اسید هستن، ذهن شما رو حواس جمع و قوی نگه می دارن.با وجود شکلای جور واجور مکملای موجود در بازار و وجود گزارشات بسیار مبنی بر قدرت تقویت کنندگی مکملایی مانند ویتامینB، ویتامین C و ویتامینE، بتاکاروتن، منیزیم و چیزای دیگه ای به جز اینا، باید خاطرنشان ساخت که به کار گیری مکملا فقط واسه آدمایی که در رژیم و برنامه غذایی شون کمبود این مواد مغذی رو دارن به درد بخوره و محققان درباره فواید واقع گرایانه شکلای جور واجور مولتی ویتامین ها و ترکیبات گیاهی و تاثیر اون روی مغز اخطار دادن. در آخر واسه شروع یه روز سخت صبحونه خود رو با یه آب میوه ۱۰۰ درصد طبیعی، نون با غلات کامل و سبوس دار و یه فنجون قهوه شروع کنین.
ماهی

ماهی به عنوان منبع عالی پروتئین همراه با اسیدهای چرب امگا-۳ که واسه کارکرد و تکامل مغز لازمن، یه غذای مناسب واسه تقویت مغز است. این چربی به درد بخور به طور عجیبی قدرت مغز رو زیاد می کنه. در واقع افزایش اسید چرب امگا ۳ در رژیم غذایی، با کم شدن خطر سکته ها و مشکلات مغزی و کند شدن روند کاهش کارکرد مغز همراه س و نقش حیاتی در افزایش حافظه به خصوص در سنین بالاتر داره.

منبع :