این مواد غذایی پوست تان را خراب می کنند | تغذیه سالم

 

 

تا به حال فکر کردین که به چه دلیل پس از چندین روز تعطیلی و مهمانی پوست شما کمی کِدر و چروکیده می شه؟ از همین رو گزارشی از 10 غذایی که موجب پیر شدن پوست می شه جفت و جور کردیم.

 

بیشتر آدمایی که که دارای رژیمای غذایی هستن به دلیل مصرف کم میوه جات و سبزیا دچار کمبود ویتامین شده ودرمعرض پیری زودرس قرارمی گیرند. داشتن تغذیه مناسب اثر زیادی درسلامتی پوست داره.

 

تا به حال فکر کردین که به چه دلیل پس از چندین روز تعطیلی و مهمانی پوست شما کمی کِدر و چروکیده می شه؟ تنها عامل پیر شدن پوست آدم افزایش سن یابی خوابیه؟ تغذیه چه تأثیری بر پوست آدم داره؟  محققان اعتقاددارند یکی از عوامل بیسار مهم در پیر شدن پوست برنامه غذاییه، درواقع بعضی غذاها اثر نامطلوبی بر پوست، مو و طبیعتاً دندون آدم دارن. از همین رو گزارشی از 10 غذایی که موجب پیر شدن پوست می شه جفت و جور کردیم:

 

شیرینی

مصرف بیش ازاندازه قند موجب شروع روند گلیکوریله شدن در بدن می شه، که یه نوع عکس العمل غیر آنزیمی قندها با پروتئینه. یکی از مهم ترین نتیجه های این روند، خشکی و نبود انعطاف پوسته.

 

گوشت سوخته

این ماده غذایی شامل هیدروکربنای پیش التهابیه، که می تونه موجب شکسته شدن کلاژنای پوستی بشه. پس حتی اگه گوشت برشته دوست دارین، تلاش کنین قسمتای مشکی رو از اون جدا کنین.

 

غذاهای شور

استفاده نکردن شما از نمک در پخت غذاها، شور نبودن اونو تضمین نمی کنه. خیلی از غذاهای کنسرو شده با سدیم جفت و جور می شن که می تونه موجب حفظ آب در بدن به مدت طولانی شه که درنتیجه اون پوست فرد متورم به نظر می رسه.

 

گوشتای فرآوری شده

سوسیس، کالباس و بیکن دارای سولفیت و بقیه مواد نگه دارنده هستن که موجب ملتهب شدن پوست و تسریع کردن روند پیری اون می شن. این گوشتا پر از نمک هستن که به خودی خود باعث متورم به نظر رسیدن پوست می شه.

 

غذاهای تند

غذاهای تند جوشای روزاسه(جوشای دوران بزرگ سالی) رو شدید شدن می کنن و باعث بروز اختلالاتی در دوران یائسگی می شن. ازآنجایی که غذاهای تند رگای خونی رو منبسط می کنن، پوست زنان یائسه ممکنه کِدرتر و پیرتر به نظر برسه.

 

گوشت قرمز

گوشتای چرب موجب تولید رادیکالای آزاد در بدن می شه. این رادیکالا دارای الکترونای جفت نشده هستن، باعث تخریب سلولای بدن و ترشح مواد سمی می شن که آسیب باب جبران ناپذیری به بافتای بدنی وارد می کنه.

 

نوشیدنیای انرژی زا

این نوشیدنیا ممکنه موجب ایجاد شور و هیجان کودکی در شما بشه، اما اونا نه فقط دندونای شمارو سالم نگه نمی داره بلکه مضر هم هستن. درواقع مینای دندون کسائی که عادت به مصرف این نوشیدنیا دارن بسیار ضعیفه.

 

لیموناد

همه مرکبات می تونن بر مینای دندون اثرات داغون کننده ای داشته باشن، اما لیموناد از بقیه هم خونواده هاش قوی تر عمل می کنه. آب لیمو، بیشترین اندازه آسیب به دندون رو موجب می شه، شکر موجود در این نوشیدنی هم واسه دندون و هم واسه پوست مضره.

 

کافئین

یکی از آسیبای مواد کافئین دار، کم شدن آب بدنه. درواقع کافئین باعث دفع آب بدن و درنتیجه خشک و شکننده شدن پوست می شه. پس بهتره روزانه بیشتر از دو فنجون قهوه بخورین.

 

چای مشکی

به لطف اندازه بالای تانن در چای مشکی مصرف کنندگان این نوشیدنی از لکه های پوستی در امان نیستن. بااین حال ترکیب شیر با چای یکم از اثرات منفی کم می کنه، اما نباید از یاد برد اضافه کردن لیمو به چای مینای دندون رو نابود می کنه.

 

منبع : hidoctor.ir

جمع آوری سلامت اکاایران

Related articles

این مواد غذایی سرشار از کلسیم هستند! | تغذیه سالم

منابع کلسیمزمانی که در مورد غذاهای غنی از کلسیم فکر می کنین، شاید شیر و اجناس لبنی اولین چیزیه که به ذهنتون خطور می کنه. با اینکه شیر واسه داشتن استخوانایی سالم لازمه(یه فنجون شیر شامل ۲۸۰ میلی گرم کلسیمه) اما همیشه نمیشه از لبنیات استفاده کرد. در این مقاله می خوایم ۱۰ غذای گیاهی […]

Learn More

این مواد غذایی را در برنامه غذایی تان جای دهید | تغذیه سالم

سلامت مغز و بهبود حافظه با مصرف کلم بروکلی این مواد غذایی رو در برنامه غذایی تون جای بدین سلامت مغز و بهبود حافظه با مصرف کلم بروکلی اختصاصیآکا ایران:   بعضی مواد غذایی واسه بدن شما بسیار به درد بخور هستن و مشکلات سیستم گوارش رو برطرف می کنن . در ادامه به چند ماده […]

Learn More

این مواد غذایی هوش | بیماری

: این مواد غذایی هوش : اگه می خواین فرد باهوشی باشین، از خوردن مواد غذایی زیر دوری کنین.   چند دهه پیش محققان کشف کردن اگه به روغن گیاهی، هیدروژن اضافه کنن، این روغن جامد می شه و در دمای اتاق به همون شکل جامد باقی می مونه. متأسفانه این شکل جدید چربی که […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *